sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Panorama domy
Strona główna >> Zaczynamy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego

Zaczynamy kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego

 


 

Dziś prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński podpisał zarządzenie dotyczące kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

- Jestem niezmiernie rad, że w Kaliszu mamy Budżet Obywatelski i dajemy mieszkańcom miasta ten komfort, że mogą zgłaszać i wybierać zadania, które są dla nich istotne. Zaangażowanie w Budżet Obywatelski pokazuje, że jesteśmy społeczeństwem, któremu bliskie są idee samorządności. Co roku w ramach Budżetu Obywatelskiego powstają kolejne obiekty sportowe, drogi, mamy nowe publikacje w bibliotekach, liczne imprezy sportowe czy kulturalne i wszystkim, którzy się do tego przyczyniają, serdecznie dziękuję - powiedział prezydent Grzegorz Sapiński.

Zarządzenie ws. kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego podpisane zostało dziś podczas konferencji prasowej, na której omówione zostały m.in. zmiany w regulaminie tegorocznego Budżetu. Zmiany te opisane zostały w załączniku.

Propozycje zadań do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego kaliszanie będą mogli składać już od 30 kwietnia. Nabór propozycji zakończy się zaś 8 czerwca. Warto podkreślić, że czas na składanie propozycji jest w Kaliszu znacznie dłuższy niż w innych miastach. Przykładowo - w Rzeszowie wynosi on 2 tygodnie, a w Lublinie cztery. Weryfikacja propozycji zadań będzie dokonywana od 7  maja do 27 lipca. Głosowanie nad zadaniami do realizacji rozpocznie się 3 września i potrwa do 28 września, będzie przeprowadzone zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października.

Pula środków do wykorzystania w Budżecie Obywatelskim na 2019 r. wynosi 5 mln zł. Z tego 1 mln 530 tys. przeznaczone zostanie na realizację zadań o charakterze ogólnomiejskim. Szacunkowa wartość zgłaszanego zadania nie może przekroczyć 510 tys. zł. Na realizację zadań o charakterze lokalnym zarezerwowano 3 mln 470 tys. zł. Szacunkowa wartość zadań dla poszczególnych jednostek pomocniczych miasta nie może przekroczyć:

- 70 tys. dla os. Dobro, sołectw Dobrzec, Sulisławice, Sulisławice-Kolonia,

- 120 tys. dla os. Chmielnik, Majków, Ogrody, Piskorzewie, Piwonice, Rajsków, Rogatka, Rypinek, Szczypiorno, Winiary, Zagorzynek,

- 170 tys. dla os. Asnyka, Czaszki, Dobrzec P, Dobrzec W, Kaliniec, Korczak, Śródmieście I, Śródmieście II, Tyniec, Widok, XXV-lecia.

 

Justyna Ratajczyk

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity