wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Zagraniczni przyjaciele goszczą w Kaliszu

Zagraniczni przyjaciele goszczą w Kaliszu

W Kaliszu trwa Święto Miasta, z tej okazji odwiedziły nas delegacje miast partnerskich z Hamm, Erfurtu, Preston, Hautmont , La Louviere, Łowecza, Kamieńca Podolskiego, Figueres. Dziś zagraniczni przyjaciele spotkali się m.in. z prezydentem Grzegorzem Sapińskim.

- Przede wszystkim dziękuję za waszą obecność, pamięć o Kaliszu, który jest prawdziwą dumą swoich mieszkańców. Czerwiec to miesiąc, w którym tradycyjnie obchodzimy święto naszego miasta. To czas radości, zabawy, biesiad w towarzystwie bliskich osób. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że zdecydowaliście się odwiedzić Kalisz i te szczególne dni spędzić z nami. Świętowanie w gronie przyjaciół to w końcu jedna z największych życiowych radości – mówił prezydent Grzegorz Sapiński, podczas spotkania z zagranicznymi delegacjami w Państwowej Szkole Muzycznej  I i II stopnia imienia Henryka Melcera  w Kaliszu. - Drodzy przyjaciele ze wszystkich miast partnerskich Kalisza, pozwólcie, że powitam was w imieniu mieszkańców najstarszego polskiego miasta. Gościnnego Kalisza, który pamięta o swojej wielokulturowej tradycji. Tradycji budowanej przez przedstawicieli wielu nacji, ludzi, którzy to miejsce pokochali, zdecydowali się tu żyć i pracować dla dobra lokalnego społeczeństwa. Mam nadzieję, że najbliższe dni, które spędzicie w Kaliszu będą czasem ciekawych spotkań, inspirujących rozmów, niezapomnianych wrażeń.

W tym roku Miasto Kalisz obchodzi dwa ważne jubileusze związane ze współpracą ze swoimi zagranicznymi partnerami -  60-lecie partnerstwa z  Hautmont i 20-lecie z La Louviere.

Z przedstawicielami miast partnerskich spotkali się dziś także m.in.: Tomasz Rogoziński, wiceprezydent Kalisza oraz Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Spotkanie było okazją do wspomnień na temat wspólnych działań na rzecz obu miast.

Już dziś, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Kalisza Joël Wilmotte, mer Hautmont otrzyma Odznakę Honorową Miasta Kalisza. Tytuł Honorowego Przyjaciela Kalisza zostanie nadany: Françoise Caille, przewodnicząca Komitetu Hautmont-Kalisz;  Marie-José Leroy,  zastępca burmistrza Hautmont; Jacques Gobert, burmistrz La Louviere.

Oprac. : Anna Błaszczyk
Zdjęcia: Marta Jeżyk

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity