poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Panorama domy
Strona główna >> Zdrowy Kalisz od juniora do seniora

Zdrowy Kalisz od juniora do seniora

W hali Kalisz Arena odbył się kolejny festyn pod hasłem "Zdrowy Kalisz - od juniora do seniora". Nie brakowało chętnych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza i skorzystali z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Podczas sobotniej akcji z bezpłatnych szczepień przeciw grypie skorzystali seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia. Ponadto uczestnicy festynu wzięli udział w badaniach: wzroku, poziomu cukru, ciśnienia, wad postawy, spirometrycznych, RTG, osteoporozy i cytologicznych.

- Dbamy o zdrowie kaliszan. Szereg organizowanych przez nas akcji prozdrowotnych cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy są świadomi jak ważna jest profilaktyka – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach promujących zdrowie.

Chętni sprawdzili skład ciała i zasięgnęli z porad specjalistów. W Arenie można było nauczyć się także udzielania pierwszej pomocy. Akcję poboru krwi przeprowadził PCK. Uczestnicy akcji mogli także  zarejestrować się w Banku Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego.

- W nasz projekt włączają się szkoły, przedszkola, rady osiedla, wiele organizacji i ludzi dobrej woli, którzy wiedzą jak ważna w życiu jest profilaktyka – dodaje wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Zdrowy Kalisz, to zdrowi kaliszanie a akcja w hali Kalisz Arena pokazała jak duże znaczenie dla mieszkańców mają tego typu przedsięwzięcia.

Tekst: Anna Błaszczyk
Zdjęcia: Tomasz Skórzewski, Joanna Sawulska-Krzykacz

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity