niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Zgodnie z planem. Pełna pula ze Szczyrkiem

Zgodnie z planem. Pełna pula ze Szczyrkiem

Piątkowym meczem z SMS PZPS Szczyrk kaliskie siatkarki rozpoczęły intensywny ligowy weekend. Spotkanie rozstrzygnęły tak jak zamierzały, wygrywając za trzy punkty.

Rozegrany awansem mecz 20. kolejki był pierwszym z dwóch, jakie w miniony weekend przyszło rozegrać siatkarkom Energi MKS Kalisz. Cel był jasny – zgarnąć pełną pulę, ale też tak rozłożyć siły, by w dobrej formie podejść do niedzielnego starcia z kolejnym ligowym rywalem. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego wywiązały się z zadania zgodnie z przyjętym założeniem, inkasując komplet punktów. Zabrakło niewiele, by rywalki ze Szczyrku pokonać w trzech setach, ostatecznie skończyło się na czterech i wygranej kaliszanek 3:1.

- Naszym planem było zwycięstwo za trzy punkty i ten cel osiągnęliśmy. Chciałem też, żeby pograły wszystkie. Żeby na długim dystansie zagrała Ania Widera, bo jej obecność na ataku  zapewne będzie nam potrzebna w play-offach. Rotowały też przyjmujące. Wszystko po to, żeby niektóre z zawodniczek odpoczęły i zregenerowały się, wyleczyły z różnych dolegliwości, bo takich też nie brakuje – mówił tuż po meczu Mariusz Wiktorowicz, szkoleniowiec Energi MKS Kalisz. 

To, że gospodynie spotkania zgarnęły komplet punktów nie oznacza wcale, iż zrobiły to bez wysiłku. Młode ekipa ze Szczyrku, złożona z uczennic tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, do starcia z wiceliderkami tabeli od samego początku podeszła bez żadnych kompleksów. Pierwszą odsłonę spotkania kaliszanki, mimo iż prowadziły już 20:13, wygrały dopiero na przewagi (26:24). Przyjezdne pokazały też charakter w trzecim secie.  Najpierw wypracowały przewagę 19:16, a później ambitne powalczyły w końcówce, skutecznie blokując trzy kolejne  piłki meczowe kaliszanek i ostatecznie zwyciężając do 29.

W pozostałych partiach spotkania siatkarki Energi MKS nie miały już podobnych problemów. Wygrały pewnie do 13 i 14. 

Tekst: Karina Zachara, fot. Michał Sobczak

I liga piłki siatkowej kobiet
runda zasadnicza/20. kolejka/awansem/9 lutego

Energa MKS Kalisz – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (26:24, 25:13, 29:31, 25:14)
Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Widera, Raczyńska oraz Głowiak (l), Bulbak (l), Kucharska, Andrzejczak, Łukasiewicz, Drewniak, Cabajewska.
SMS PZPS: Gryka, Górecka, Sobiczewska, Makarowska, Bałuk, Laskowska oraz Mazur (l), Garstka (l), Zaborowska, Rola, Szlagowska, Lijewska, Centka.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity