poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Zielona wyspa w Galerii SZATNIA MDK

Zielona wyspa w Galerii SZATNIA MDK

Od środy, 15 marca w GALERII SZATNIA MDK można zobaczyć wystawę pokonkursową „MAGICZNA IRLANDIA", którą organizujemy już po raz czwarty w ramach obchodów Dni św. Patryka w Kaliszu.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano 17 nagród i 26 wyróżnień (lista laureatów w załączeniu). Na uroczystym otwarciu wystawy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk organizatorów, których mieliśmy przyjemność gościć. Byli z nami: Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, Leszek Ziąbka, miłośnik kultury irlandzkiej, archeolog Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Beata Paszak , dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Galerii SZATNIA MDK, gdzie jeszcze przez miesiąc, do połowy kwietnia, będzie można obejrzeć wystawę i choć na chwilę przenieść się na tę niezwykłą, zieloną wyspę. Wstęp wolny, od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

Wystawa i konkurs odbywają się pod patronatem Ambasady Irlandii w Polsce oraz Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu i są częścią szeregu marcowych imprez, przybliżających kulturę irlandzką kaliszanom.

Tekst i zdjęcia: MDK

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity