czwartek, 23.11.2017 | Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Panorama Prosna
Strona główna >> Złota dziewczyna. Julia Kowalska olimpijską mistrzynią!

Złota dziewczyna. Julia Kowalska olimpijską mistrzynią!

Wspaniale rywalizację w 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie szosowym rozpoczęła Julia Kowalska. W środę, zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w świetnym stylu wygrała jazdę indywidualną na czas, sięgając tym samym po tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych.

Przed rokiem, w tej samej konkurencji, została wicemistrzynią Polski juniorek młodszych. W minioną środę, w Nowym Dworze Mazowieckim, podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego sięgając po najcenniejszy medal potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki. Jako jedyna z całej stawki, dystans 9,6 km pokonała w czasie poniżej 15 minut, uzyskując znakomitą średnią 38,57. Druga na mecie, Nikola Seremak z LUKS Duet Goleniów straciła do kaliszanki siedem sekund, a trzecia - Agata Świątkowska, zawodniczka UKS Copernicus SMS Toruń, piętnaście.

– W pierwszej fazie zmagań jechałam w dobrym tempie, ale gdy przyszło mi podjeżdżać pod górę, we znaki dało się zmęczenie. Zobaczyłam, że do poprzedzającej mnie kolarki tracę niespełna 300 metrów. Wtedy już wiedziałam, że stać mnie na odniesienie wielkiego sukcesu. Nie czułam bólu nóg i myślałam tylko o jednym - o zwycięstwie – wspomina swój start utalentowana zawodniczka KTK.

Swoim środowym sukcesem Julia potwierdziła też, że nieprzypadkowo powołana została do kadry Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, którego czternasta letnia edycja odbędzie się w trzeciej dekadzie lipca w węgierskim Györ. Niewykluczone, że z Nowego Dworu Mazowieckiego utalentowana zawodniczka KTK Kalisz wyjedzie z kolejną zdobyczą, bo ma przed sobą jeszcze wyścig ze startu wspólnego

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich "Mazowsze 2017"
Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych w kolarstwie szosowym
Nowy Dwór Mazowiecki, 12-13 lipca 2017 r.

jazda indywidualna na czas
juniorki młodsze/dystans 9,6 km - 1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/14:56.17, 2. Nikola Seremak/LUKS Duet Goleniów/15:03.95, 3. Agata Świątkowska/UKS Copernicus SMS Toruń/15:11.56, 4. Karolina Stępień/LSKK Lityński Bełchatów/15:17.00, 5. Martina Stecka/WLKS Krakus bbc Czaja/15:20.54, 6. Wioleta Furtak/Mayday Team/15:24.75

Design by: coldcity