wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Złoto Marty i brąz Kasi. Kaliskie kajakarki na podium ME

Złoto Marty i brąz Kasi. Kaliskie kajakarki na podium ME

Kaliszanka Marta Walczykiewicz została złotą medalistką mistrzostw Europy w sprincie kajakowym. W niedzielę, w Belgradzie triumfowała na swoim koronnym dystansie K1 200 metrów. Na podium stanęła też druga z naszych reprezentantek Katarzyna Kołodziejczyk, która w konkurencji K2 200m wywalczyła brązowy krążek. 

Dla Marty Walczykiewicz sezon 2018 rozkręca się wspaniale. Najpierw było czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w Szeged, a już tydzień później złoto w Duisburgu. W miniony weekend nasza wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro po raz kolejny potwierdziła wysoką klasę, tym razem podczas mistrzostw Europy w Belgradzie. Już w sobotnich przedbiegach uzyskała najlepszy czas awansując bezpośrednio do finału A. Ten, rozegrany w niedzielę, również przebiegał pod dyktando zawodniczki KTW Kalisz, która dystans 200 m jako jedyna pokonała w czasie poniżej 40 sekund ( 39.697). Druga była reprezentantka Węgier, Danuta Kozak (40.023), a po brąz sięgnęła Dunka Emma Jorgensen (40.199). Warto dodać, że dla Marty Walczykiewicz to drugi tytuł mistrzyni Europy w K1 200m. Triumfowała też w 2013 roku.

To jednak nie jedyny kaliski akcent w europejskim czempionacie w Belgradzie. Także w niedzielę brąz w konkurencji K2 200 m wywalczyła Katarzyna Kołodziejczyk, która w sprinterskiej dwójce popłynęła wspólnie z Dominiką Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz). Startujące na pierwszym torze Polki uzyskały czas 37.147, bardzo nieznacznie ustępując Rosjankom Natalii Podolskiej i Wierze Sobietowej (37.083) oraz zwyciężczyniom z Portugalii Teresie Porteli i Joanie Vasconcelos (37.055). Dla młodziutkiej zawodniczki KTW Kalisz to już trzeci seniorski krążek zdobyty w mistrzostwach Europy. W ubiegłym roku, w bułgarskim Płowdiw, debiutując w tej rangi imprezie, wywalczyła srebro i brąz w K4 500m i K2 200m. 

Tekst: Karina Zachara, fot. facebook European Canoe Association         

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity