sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Noc trzy wieże
Strona główna >> Zmiany w ruchu drogowym

Zmiany w ruchu drogowym

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że w związku z kolejnym etapem budowy sieci ciepłowniczej, realizowanej przez firmę Energa Ciepło Kaliskie Sp. z o.o., od 8 stycznia br. zamknięte zostanie dla ruchu kołowego skrzyżowanie ul. Parczewskiego z ul. Piskorzewską oraz ul. Parczewskiego tuż za skrzyżowaniem z ul. Przechodnią.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:

1. W ul. Babinej na odcinku pomiędzy ul. Wodną a ul. Nowy Rynek wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się na wyznaczonych miejscach postojowych.
2. Dla pojazdów jadących ul. Narutowicza oraz ul. Wodną dojazd do ul. Parczewskiego wyznaczony zostanie przez ul. Babiną oraz ul. Złotą i ul. Kanonicką.
3. W ul. Parczewskiego na odcinkach ul. Złota – Przechodnia, ul. Złota – Piskorzewska, oraz ul. Kanonicka – Piskorzewska wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z możliwością wjazdu wyłącznie w celu dojazdu do przyległych posesji.
4. W ul. Przechodniej zostanie odwrócony kierunek ruchu, tj. ruch odbywać się będzie od ul. Parczewskiego w kierunku ul. Targowej.
5. W ul. Piskorzewskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z możliwością wjazdu wyłącznie w celu dojazdu do przyległych posesji (wjazd i wyjazd możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Garbarskiej).
6. W ul. Złotej na odcinku pomiędzy ul. Babiną a ul. Parczewskiego wprowadzony zostanie tymczasowo ruch dwukierunkowy.
7. W ul. Kanonickiej na odcinku pomiędzy ul. Parczewskiego a ul. Babiną wprowadzony zostanie tymczasowo ruch dwukierunkowy.
8. Dla pojazdów jadących ul. Kanonicką (od strony ul. Parczewskiego) wprowadzony zostanie nakaz jazdy prosto – w ul. Nowy Rynek.
9. Dla pojazdów jadących ul. Babiną (od strony pl. Kilińskiego) wprowadzony zostanie nakaz jazdy w prawo w ul. Nowy Rynek – z wyłączeniem autobusów komunikacji regularnej, które będą mogły kontynuować jazdę ul. Babiną.

Na czas robót wyznaczone zostaną trasy objazdu:

1. Do ul. Wodnej – dla pojazdów jadących ul. Babiną (od strony pl. Kilińskiego) poprzez ul. Nowy Rynek i ul. Chopina.
2. Do ul. Parczewskiego – dla pojazdów jadących ul. Narutowicza i ul. Wodną – poprzez ul. Babiną i ul. Kanonicką.
Według planu ul. Parczewskiego będzie przejezdna 17 stycznia br.

Tekst: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity