wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Zobacz wystawę obrazów Salvadora Dalego

Zobacz wystawę obrazów Salvadora Dalego

W czwartek, 8 czerwca, w Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza odbył się wernisaż prac Salvadora Dalego. Wystawa zawitała do kaliskiego magistratu w ramach święta miasta. Podziwiać można 70 obrazów artysty. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00, w soboty od 10.00 do 14.00, w niedziele od 14.00 do 18.00. Ostatnie wejście: 30 minut przed zamknięciem ekspozycji (pierwsze piętro, Ratusz, ul. Główny Rynek 20). 

Wystawa dostępna będzie do 26 czerwca. Wstęp wolny.

Dali to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie. Dzieła malarza weszły do kanonu sztuki światowej. Dotychczas można je byto podziwiać niemal wyłącznie za granicą, w takich miejscach jak: Teatro-Museu Dali w Figueres, Salvador Dali Museum w St. Petersburgu na Florydzie, Muzeum Królowej Zofii w Madrycie, a także w muzeach w Madrycie, Paryżu, Berlinie czy Londynie.

W kolekcji, prezentowanej podczas wystawy, znajdują się prace na papierze, akwaforty, linoryty, cynkografe, litografe, drzeworyty Salvadora Dalego. W większości są to egzemplarze autorskie (EA) odręcznie sygnowane i opisane przez artystę. Wśród nich m.in. tak znane prace jak, „Dworzec w Perpignan" (1965r.), „Lenin Tiger" (1963 r.), „Assumpta corpuscula-ria lapislazulina(1952r.), "Św. Jerzy i smok", "Ostatnia Wieczerza" . W tzw. cyklu prac hiszpańskich zobaczymy prace: „Zamek Gali" (1973 r.), „Hiszpania" (1938 r.) 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity