wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Dla mieszkańców

Najnowsze artykuły

15.09.2016

Niebezpieczny pożar, paliły się drewniane palety (a nie toksyczny olej opałowy)


W Tłokini Wielkiej gmina Opatówek około godziny 12 doszło do dużego pożaru. Paliły się drewniane palety. Radio Centrum błędnie podało komunikat, że pali się także toksyczny mazut (strona RC). Stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz kaliska delegatura Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska zdementowały informacje o palącym się mazucie. Brak jest z tego tytułu zagrożenia dla mieszkańców miasta Kalisza. Na obecną chwilę trwa dogaszanie pożaru.

14.09.2015

Od dziś – 14 września - można oddać głos na zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieramy spośród 118 propozycji. Na kartach do głosowania wskazujemy maksymalnie 3 zadania ogólnomiejskie i 3 zadania lokalne dotyczące jednej jednostki pomocniczej. Każdy mieszkaniec może wypełnić jedną kartę do głosowania. 

27.06.2015

Antyki, rękodzieła, książki, pamiątki... to wszystko można obejrzeć i kupić na kaliskim Rozmarku. Dziś rozpoczął się pilotażowy projekt „Rozmarek ożywiony”. To cykl spotkań, które będą odbywały się podczas miesięcy letnich. Zapraszamy na plac u zbiegu ulic Targowej i Przechodniej, w sobotę i niedzielę, 27–28 czerwca, w godz. 12.00 – 20.00 lub... dłużej.

18.06.2018

Grali zawodnicy i rodzice, były konkursy i pamiątkowe medale w podziękowaniu za pracowite i zwieńczone sukcesami miesiące. W sobotę, tradycyjnym Dniem Piłkarza, Kaliski Klub Sportowy podsumował i zakończył mijający sezon.

18.06.2018

Laureat Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne, postrzegany przez krytyków sztuki jako jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych artystów młodego pokolenia, Nortman Leto otworzył w piątek swoją wystawę "Kintop. Od filmu" w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

18.06.2018

Nie zabrakło atrakcji, a przyjemne można było połączyć z pożytecznym, korzystając z bezpłatnych badań w ramacj akcji "Zdrowy Kalisz". w ostatnią niedzielę na oseidlu Ogrody odbył się kolejny festyn rodzinny.

18.06.2018

22,5 litra bezcennej krwi pozyskano w czwartek, 14 czerwca podczas corocznej akcji zorganizowanej w Światowym Dniu Honorowego Dawcy Krwi na kaliskim Głównym Rynku. Organizatorami wydarzenia była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ostatnio dodane galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity