sobota, 18.11.2017 | Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

Kalisz

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Noc trzy wieże
Strona główna >> Dla mieszkańców

Najnowsze artykuły

15.09.2016

Niebezpieczny pożar, paliły się drewniane palety (a nie toksyczny olej opałowy)


W Tłokini Wielkiej gmina Opatówek około godziny 12 doszło do dużego pożaru. Paliły się drewniane palety. Radio Centrum błędnie podało komunikat, że pali się także toksyczny mazut (strona RC). Stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz kaliska delegatura Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska zdementowały informacje o palącym się mazucie. Brak jest z tego tytułu zagrożenia dla mieszkańców miasta Kalisza. Na obecną chwilę trwa dogaszanie pożaru.

14.09.2015

Od dziś – 14 września - można oddać głos na zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieramy spośród 118 propozycji. Na kartach do głosowania wskazujemy maksymalnie 3 zadania ogólnomiejskie i 3 zadania lokalne dotyczące jednej jednostki pomocniczej. Każdy mieszkaniec może wypełnić jedną kartę do głosowania. 

27.06.2015

Antyki, rękodzieła, książki, pamiątki... to wszystko można obejrzeć i kupić na kaliskim Rozmarku. Dziś rozpoczął się pilotażowy projekt „Rozmarek ożywiony”. To cykl spotkań, które będą odbywały się podczas miesięcy letnich. Zapraszamy na plac u zbiegu ulic Targowej i Przechodniej, w sobotę i niedzielę, 27–28 czerwca, w godz. 12.00 – 20.00 lub... dłużej.

18.11.2017

WIOŚ informuje, że w piątek, 17 listopada w Kaliszu  został przekroczony poziomu dopuszczalnego dla 24 godzin dla pyłu PM10. Przekroczenie może utrzymywać się również dziś, tj. 18 listopada.

18.11.2017

- Patrzę na Was z podziwem, przeżyliście ze sobą 50 lat! Wasza obecność tutaj dowodzi, że jest to możliwe - mówił  prezydent Grzegorz Sapiński do par świętujących pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. - Żyjcie spokojnie i dostatnio w naszym pięknym mieście, którego cząstką jesteście, w otoczeniu ludzi życzliwych, budzących zaufanie. Wszystkiego najlepszego. Włodarz miasta, w  imieniu prezydenta RP, wręczył jubilatom odznaczenia, gratulując wspólnie spędzonych lat.

17.11.2017

Skrócenie listy oczekujących na mieszkania komunalne, remonty kolejnych elewacji i dachów budynków oraz coraz skuteczniejsza windykacja należności od zadłużonych lokatorów miejskich budynków – to niektóre z tematów, które zostały poruszone podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. O polityce mieszkaniowej Kalisza mówił dziś m.in. prezydent Grzegorz Sapiński.

17.11.2017

Spędź weekend w Kaliszu. Zapraszamy do udziału w imprezach kulturalnych i sportowych. Spis wszystkich propozycji znajduje się w załączniku.

Ostatnio dodane galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity