niedziela, 24.09.2017 | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Kalisz

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Noc trzy wieże
Strona główna >> Dla mieszkańców

Najnowsze artykuły

15.09.2016

Niebezpieczny pożar, paliły się drewniane palety (a nie toksyczny olej opałowy)


W Tłokini Wielkiej gmina Opatówek około godziny 12 doszło do dużego pożaru. Paliły się drewniane palety. Radio Centrum błędnie podało komunikat, że pali się także toksyczny mazut (strona RC). Stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz kaliska delegatura Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska zdementowały informacje o palącym się mazucie. Brak jest z tego tytułu zagrożenia dla mieszkańców miasta Kalisza. Na obecną chwilę trwa dogaszanie pożaru.

14.09.2015

Od dziś – 14 września - można oddać głos na zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieramy spośród 118 propozycji. Na kartach do głosowania wskazujemy maksymalnie 3 zadania ogólnomiejskie i 3 zadania lokalne dotyczące jednej jednostki pomocniczej. Każdy mieszkaniec może wypełnić jedną kartę do głosowania. 

27.06.2015

Antyki, rękodzieła, książki, pamiątki... to wszystko można obejrzeć i kupić na kaliskim Rozmarku. Dziś rozpoczął się pilotażowy projekt „Rozmarek ożywiony”. To cykl spotkań, które będą odbywały się podczas miesięcy letnich. Zapraszamy na plac u zbiegu ulic Targowej i Przechodniej, w sobotę i niedzielę, 27–28 czerwca, w godz. 12.00 – 20.00 lub... dłużej.

22.09.2017

Najbliższy weekend warto spędzić w Kaliszu. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami kulturalnymi i sportowymi. Spis wszystkich weekendowych atrakcji znajduje się w załączniku. 

22.09.2017

Z okazji Dnia Bez Samochodu Nextbike Polska przygotował dla użytkowników Kaliskiego Roweru Miejskiego miłą niespodziankę. Dziś, 22 września, nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia.

21.09.2017

Chór "Kopernik", działający przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, świętuje 20-lecie istnienia. Jubileusz uświetni uroczysty koncert w Państwowej Szkole Muzycznej, w sobotę, 23 września.    

21.09.2017

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że w związku z organizacją XXXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego im. Klaudiusza Ptolemeusza wprowadzone zostaną  zmiany w organizacji ruchu i parkowania pojazdów.

Ostatnio dodane galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity