sobota, 20.01.2018 | Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Panorama Prosna
Strona główna >> Dla mieszkańców

Najnowsze artykuły

15.09.2016

Niebezpieczny pożar, paliły się drewniane palety (a nie toksyczny olej opałowy)


W Tłokini Wielkiej gmina Opatówek około godziny 12 doszło do dużego pożaru. Paliły się drewniane palety. Radio Centrum błędnie podało komunikat, że pali się także toksyczny mazut (strona RC). Stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz kaliska delegatura Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska zdementowały informacje o palącym się mazucie. Brak jest z tego tytułu zagrożenia dla mieszkańców miasta Kalisza. Na obecną chwilę trwa dogaszanie pożaru.

14.09.2015

Od dziś – 14 września - można oddać głos na zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybieramy spośród 118 propozycji. Na kartach do głosowania wskazujemy maksymalnie 3 zadania ogólnomiejskie i 3 zadania lokalne dotyczące jednej jednostki pomocniczej. Każdy mieszkaniec może wypełnić jedną kartę do głosowania. 

27.06.2015

Antyki, rękodzieła, książki, pamiątki... to wszystko można obejrzeć i kupić na kaliskim Rozmarku. Dziś rozpoczął się pilotażowy projekt „Rozmarek ożywiony”. To cykl spotkań, które będą odbywały się podczas miesięcy letnich. Zapraszamy na plac u zbiegu ulic Targowej i Przechodniej, w sobotę i niedzielę, 27–28 czerwca, w godz. 12.00 – 20.00 lub... dłużej.

19.01.2018

Obradowali radni Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miejskiej Kalisza. Dziś członkowie komisji spotkali się w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień Karan. 

19.01.2018

Wiceprezydent Artur Kijewski – w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego - spotkał się z członkami Komietu Obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego. Podziękował za zaangażowanie i wkład w popularyzację wiedzy o życiu i dokonaniach kaliskiego podróżnika.

Ostatnio dodane galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity