czwartek, 23.03.2017 | Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Panorama Prosna

Data publikacji: 23.03.2017 - 10:40

Dziesięć zespołów weźmie udział w V Turnieju Piłki Ręcznej Weteranów Vossloh Cup 2017. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca w Gołuchowie.

Data publikacji: 23.03.2017 - 10:07

W Villa Calisia, pod przewodnictwem radnego Martina Zmudy, obradowała Komisja Rewitalizacji Rady Miejskiej Kalisza.

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Data publikacji: 22.03.2017 - 15:29

Archiwum Państwowe w Kaliszu zaprasza do zapoznania się z najnowszą wystawą on-line pt. "Skargi i donosy w zasobie Archiwum Państwowego w Kaliszu". Pomysł na przygotowanie takiej właśnie ekspozycji zrodził się w trakcie przeglądania akt na potrzeby naszych wystaw stacjonarnych, opracowywania wydawnictw i przeprowadzania kwerend.

Data publikacji: 22.03.2017 - 14:12

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że w środę 22 marca zlikwidowane będzie przejście dla pieszych na al. Wojska Polskiego, w obrębie skrzyżowania z ul. Dobrzecką. Zamiast niego wyznaczone zostało nowe przejście dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Staszica.

Data publikacji: 22.03.2017 - 12:57

Miasto Kalisz informuje, iż Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich, którego członkiem jest także Miasto Kalisz ogłasza konkurs.

Data publikacji: 22.03.2017 - 12:29

Prezydent Miasta Kalisza informuje, że została złożona oferta na realizację zadania z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, tytuł zadania: "Akademia Walki z Rakiem Oddział w Kaliszu".

Data publikacji: 22.03.2017 - 10:30

Kwiaty wiosenne ozdobią Kalisz. Różnokolorowe bratki posadzone zostaną w wielu częściach miasta, m.in. na Głównym Rynku, koło ratusza. - Wiosenne nasadzenia kwiatów to kolejne działania samorządu, które obok wielu innych prac związanych m.in. z rewitalizacją czy remontami ulic, podnoszą estetykę miasta – mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza.

Data publikacji: 21.03.2017 - 15:51

W tym roku, na Głównym Rynku, może funkcjonować co najmniej 10 letnich ogródków gastronomicznych. Dziś przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem plenerowej działalności spotkali się z przedstawicielami władz miasta.

Data publikacji: 21.03.2017 - 11:29

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 25 marca 2017 r. w godzinach od 8:00 do 12.00.

Data publikacji: 21.03.2017 - 10:18

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka oraz Wydział Pedagogiczno–Artystyczny UAM, jako nieliczne w naszym kraju, włączyły się w światową akcję czytania „Odysei” Homera. Odbywa się ona w ramach 11. Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki.  Już w piątek, 24 marca, w godz. 10.00-11.00, w odnowionej niedawno filii nr 9, zorganizowane zostanie nietypowe studio skąd w naszym rodzimym języku oraz w 10 innych zabrzmią wiersze 23 księgi eposu. Dzięki specjalnym łączom, pasjonaci podróży Odyseusza, będą mogli na żywo oglądać relację z niecodziennej audycji. Uczestnicy czytania mają zapewnione trzyminutowe bezpośrednie połączenie ze studiem, aby przedstawić się i pozdrowić widzów zarówno w krajach uczestniczących w festiwalu, jak i śledzących on-line przebieg światowej akcji. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, na telebimie w centralnym punkcie Lyonu emitowany będzie dokumentalny materiał prezentujący przebieg czytania w uczestniczących miastach.

Data publikacji: 20.03.2017 - 13:41

W sobotę, 18 marca kaliscy przewodnicy PTTK zrealizowali 82. edycję Kaliszobrania.

Data publikacji: 20.03.2017 - 13:30

Pierwszy z dwóch meczów fazy play-off I ligi o miejsca 5-8 siatkarki MKS Calisia mają już za sobą. Po zaciętym, pięciosetowym boju podopieczne Daniela Przybylskiego ostatecznie  uległy zawodniczkom AZS Politechniki Opolskiej 2:3.

Data publikacji: 20.03.2017 - 13:28

W kaliskim ratuszu odbył się kolejny wernisaż prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego wieku „Calisia”. Dziś swoje dzieła zaprezentowali studenci sekcji fotograficznej.

Data publikacji: 20.03.2017 - 13:22

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje o awaryjnym wyłączeniu wody w lokalach przy ul. Dobrzyńskiej i Niedzickiej.

Data publikacji: 20.03.2017 - 10:44

Jak każda dobrze prosperująca instytucja, również Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka  dba o to, aby przy zachowaniu dobrego, wysokiego poziomu  świadczonych usług kulturalnych w miarę możliwości nadal się rozwijać. U podstaw tych dążeń leży zarówno  utrzymywanie dobrych relacji z dotychczasowymi odbiorcami oferty, jak i próby pozyskania nowych sympatyków. Z myślą o tym, zrodziła się koncepcja ulokowania filii bibliotecznej w budynku Izby Pamięci – Muzeum Historii Szczypiorna. Obiekt, nakładem Miasta Kalisza, zostanie w bieżącym roku rozbudowany. Czynione są wysiłki, aby otwarcie placówki odbyło się w 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.