poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Kogutek wiosna
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> Jasełka w ZS nr 11

Jasełka w ZS nr 11

Tradycyjne, bożonarodzeniowe jasełka, jak zwykle barwne, wzruszające, mądre i pieczołowicie przygotowane zaprezentowali dziś uczniowie Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu. Przedstawienie obejrzeli rodzice, wychowawcy i zaproszeni goście.    

Bożonarodzeniowe jasełka to już w Zespole Szkół nr 11 wieloletnia tradycja. Każdego roku uroczystości przyświeca inne  hasło, często nawiązujące do współczesności i oparte na istotnych w życiu wartościach. Tym razem odwołań do teraźniejszości nie było, młodzi aktorzy pokazali typowe, staropolskie jasełka, ale jak co roku piękne wizualnie i wypełnione wartościowymi i skłaniającymi do refleksji treściami.  

         

Odpowiednio dobrana scenografia i muzyka, w tym najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu nauczycielskiego chóru, dopełniły całości. Nic dziwnego, ze publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, a pod adresem autorów i głównych wykonawców przedstawienia padło wiele ciepłych słów i podziękowań. W imieniu kaliskiego samorządu – prezydenta Grzegorza Sapińskiego i całej Rady Miejskiej Kalisza przekazał je składając też świąteczne życzenia – Andrzej Plichta, przewodniczący Rady.

Wśród gości obecni byli też kaliscy radni: Grzegorz Chwiałkowski, Radosław Kołaciński i Sławomir Chrzanowski, Irena Sawicka, Skarbnik Miasta Kalisza, Adela Przybył, była radna pięciu kadencji, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM, Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji UM, dyrektorzy kaliskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, szefowie działających na rzecz dzieci stowarzyszeń i fundacji oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących i wspierających szkołę w jej codziennej działalności. 

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity