środa, 07.12.2016 | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Panorama Prosna
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> "Kalisia" wśród najlepszych okładek roku!

"Kalisia" wśród najlepszych okładek roku!

Miło nam poinformować, że wydawnictwo miejskie "Kalisia Nowa" zostało wyróżnione  w prestiżowym konkursie na najlepsze okładki prasowe roku GrandFront 2013. Jury konkursu doceniło pierwsze wydanie "Kalisii" z nową winietą zaprojektowaną przez Tomka Wolffa i ilustracją Cypriana Kościelniaka.

Wyróżnienie dla"Kalisii Nowej" odebrała Iwona Cieślak

Konkurs GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Jest miejscem prezentacji najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism, a nagroda od lat sygnuje pomysły, które wyznaczają jakość w redagowaniu graficznym prasy na kolejny rok.
Gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia odbyła się w Warszawie,  w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Najlepsze polskie okładki prasowe wybrano już po raz dwunasty. Główną nagrodę w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront zdobył dziennik Rzeczpospolita za numer 36 z 2013 roku.
Do rywalizacji o miano najlepszej okładki 2013 roku stanęło 219 redakcji gazet i czasopism, które zgłosiły 447 prac w 8 kategoriach dla prasy drukowanej. O miano najlepszych walczyły zarówno pisma o zasięgu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Najwięcej prac wpłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (115)  oraz branżowych (68). Już po raz drugi do Konkursu przyjmowano także zgłoszenia do nagrody dla wydań elektronicznych gazet i czasopism, a także za najlepszą publikację przeznaczoną na urządzenia mobilne.
Kalisia Nowa, wydawnictwo miejskie o ponad dwudziestoletniej tradycji zostało wybrane do grona najlepszych spośród 62 okładek czasopism o zasięgu poniżej województwa.

Wyróżniona okładka. "Kalisię Nową" można kupić w Centrum Informacji Turystycznej. Polecamy!

- Do konkursu zgłosiliśmy dwie okładki pokazujące "Kalisę" w zupełnie nowej odsłonie. Numer 11/12 2013, który był pierwszym z nową winietą opracowaną przez Tomka Wolffa, kaliskiego grafika.  Na okładce zamieściliśmy ilustrację wykonaną specjalnie dla naszego wydawnictwa przez ilustratora i grafika Cypriana Kościelniaka. Obu artystom, jak i wszystkim współpracownikom "Kalisii", dziękuję i  gratuluję – mówi Iwona Cieślak, redaktorka "Kalisii Nowej". - Otrzymane wyróżnienie jest szczególnie cenne. GradFront to konkurs prestiżowy, organizowany przez Izbę Wydawców Prasy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy poddają swoje prace pod ocenę profesjonalistów. W trzydziestoosobowym jury zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej - dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. Udział w konkursie i gali finałowej stał się  inspiracją do dalszej pracy, a także okazją do wypromowania tytułu "Kalisia Nowa" w kraju.
Partnerem 12. edycji Konkursu było Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Uroczysta gala była połączona ze zwiedzaniem Muzeum oraz wystawy najlepszych okładek prasowych minionego roku.

Tekst BIM, fot. organizatorzy konkursu GrandFront 2013