środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> "Kalisia" wśród najlepszych okładek roku!

"Kalisia" wśród najlepszych okładek roku!

Miło nam poinformować, że wydawnictwo miejskie "Kalisia Nowa" zostało wyróżnione  w prestiżowym konkursie na najlepsze okładki prasowe roku GrandFront 2013. Jury konkursu doceniło pierwsze wydanie "Kalisii" z nową winietą zaprojektowaną przez Tomka Wolffa i ilustracją Cypriana Kościelniaka.  

Wyróżnienie dla"Kalisii Nowej" odebrała Iwona Cieślak 

Konkurs GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Jest miejscem prezentacji najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism, a nagroda od lat sygnuje pomysły, które wyznaczają jakość w redagowaniu graficznym prasy na kolejny rok.
Gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia odbyła się w Warszawie,  w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Najlepsze polskie okładki prasowe wybrano już po raz dwunasty. Główną nagrodę w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront zdobył dziennik Rzeczpospolita za numer 36 z 2013 roku.
Do rywalizacji o miano najlepszej okładki 2013 roku stanęło 219 redakcji gazet i czasopism, które zgłosiły 447 prac w 8 kategoriach dla prasy drukowanej. O miano najlepszych walczyły zarówno pisma o zasięgu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Najwięcej prac wpłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (115)  oraz branżowych (68). Już po raz drugi do Konkursu przyjmowano także zgłoszenia do nagrody dla wydań elektronicznych gazet i czasopism, a także za najlepszą publikację przeznaczoną na urządzenia mobilne.
Kalisia Nowa, wydawnictwo miejskie o ponad dwudziestoletniej tradycji zostało wybrane do grona najlepszych spośród 62 okładek czasopism o zasięgu poniżej województwa.


 

Wyróżniona okładka. "Kalisię Nową" można kupić w Centrum Informacji Turystycznej. Polecamy!

- Do konkursu zgłosiliśmy dwie okładki pokazujące "Kalisę" w zupełnie nowej odsłonie. Numer 11/12 2013, który był pierwszym z nową winietą opracowaną przez Tomka Wolffa, kaliskiego grafika.  Na okładce zamieściliśmy ilustrację wykonaną specjalnie dla naszego wydawnictwa przez ilustratora i grafika Cypriana Kościelniaka. Obu artystom, jak i wszystkim współpracownikom "Kalisii", dziękuję i  gratuluję – mówi Iwona Cieślak, redaktorka "Kalisii Nowej". - Otrzymane wyróżnienie jest szczególnie cenne. GradFront to konkurs prestiżowy, organizowany przez Izbę Wydawców Prasy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy poddają swoje prace pod ocenę profesjonalistów. W trzydziestoosobowym jury zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej - dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. Udział w konkursie i gali finałowej stał się  inspiracją do dalszej pracy, a także okazją do wypromowania tytułu "Kalisia Nowa" w kraju.
Partnerem 12. edycji Konkursu było Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Uroczysta gala była połączona ze zwiedzaniem Muzeum oraz wystawy najlepszych okładek prasowych minionego roku.

Tekst BIM, fot. organizatorzy konkursu GrandFront 2013

 

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity