środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Panorama Prosna
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> Siatkarskie talenty z UKS 17

Siatkarskie talenty z UKS 17

Oba zespoły UKS 17 Kalisz, rywalizujące w kategorii "dwójek", zakwalifikowały się do XIX Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Kinder+Sport, będącego nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w minisiatkówce. Zadecydowały o tym lokaty, zajęte przez podopieczne trenera Jakuba Stankiewicza podczas Mistrzostw Wielkopolski, jak również turnieju barażowego.

Podczas kwietniowego turnieju o mistrzostwo województwa, który odbył się w Turku, w finale kategorii dwójek zmierzyły się dwa zespoły UKS 17 Kalisz, ale tylko zwycięska drużyna miała gwarantowany awans do ogólnopolskiego finału. Pierwsze miejsce w tych zmaganiach zajął drugi kaliski zespół, występujący w składzie Emilia Kusiak, Natalia Czech oraz Magdalena Szymczak. Wicemistrzynie Wielkopolski - Magdalena Łysiak, Wiktoria Grabowska i Alicja Gmyrek nie straciły szans na grę w finale Kinder+Sport, musiały jednak zająć jedną z dwóch czołowych lokat podczas turnieju barażowego, który 25 maja rozegrany został w miejscowości Łobez.

- Na początek nasz zespół wygrał dwa spotkania, jednak w meczu decydującym o miejscu w grupie musiał uznać wyższość zawodniczek z Pucka - powiedział Jakub Stankiewicz, trener UKS 17 Kalisz. - W półfinale zagraliśmy z dobrze prezentującym się zespołem z Gdańska, a początek meczu nie wróżył dla nas nic dobrego.  Przegrywaliśmy 3:8 i 5:10, ale przy stanie 10:18 nadszedł przełom. Po świetnych zagrywkach Wiktorii Grabowskiej i znakomitej grze w obronie Magdaleny Łysiak doprowadziliśmy do wyrównania 18:18. Naszych zawodniczek nic już nie mogło zatrzymać i zwyciężyły one 25:20. Po jednej i drugiej stronie siatki nie zabrakło łez, u nas ze szczęścia, bowiem już zapewniliśmy sobie awans do Mistrzostw Polski. W finale ponownie zmierzyliśmy się z ekipą z Pucka, tym razem jednak kaliszanki podeszły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i nie dały żadnych szans przeciwniczkom, a znakomitymi serwisami popisywała się Alicja Gmyrek.

Ogólnopolski Turniej o Puchar Kinder+Sport rozegrany zostanie na początku lipca w Drzonkowie, a nie jak dotychczas w Zabrzu.

Tekst Piotr Szymański
Zdjecie Jakub Stankiewicz

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity