sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Kogutek wiosna
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> Triumf Amberek w „Lazur Cup”

Triumf Amberek w „Lazur Cup”

Siatkarki MUKS Amber Kalisz I zwyciężyły w głównych zmaganiach IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej „Lazur Cup”. Podczas dwóch weekendowych dni na parkietach pięciu kaliskich hal sportowych  rywalizowało blisko 350 młodych siatkarek i siatkarzy z całego kraju.  

Turniejowe zmagania rozpoczęły się w sobotę, a ich główny trzon stanowiła rywalizacja dziewcząt z rocznika 1997 i młodszych. Na parkiet hali Kalisz Arena i sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 9 wybiegły zawodniczki 7 drużyn: UKS Esperanto Warszawa, Kadra OOM Wielkopolska, UKS SMS Warszawa, UKS Jedynka Kluczbork, Akademia  Pomorska Czarni Słupsk oraz dwa zespoły gospodyń: MUKS Amber Kalisz I i II. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. W sumie przez dwa weekendowe dni rozegrano 21 spotkań. W finałowym starciu o prymat w całym turnieju dziewczęta z pierwszej drużyny MUKS Amber Kalisz spotkały się z zawodniczkami Czarnych Słupsk. Po dobrych, pewnie wygranych  dwóch setach to właśnie kaliszanki, podopieczne to Daniela Przybylskiego wywalczyły ostatecznie I miejsce na podium. Trzecia lokata przypadła siatkarkom z Kluczborka. Zawodniczki z drugiego zespołu MUKS Amber Kalisz zajęły 5. miejsce, tuż za koleżankami z UKS SMS Warszawa, a przed drużynami Kadry OOM Wielkopolska i UKS Esperanto Warszawa. Turniejowe trofea: puchary, medale i upominki wręczali: Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza, Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji UM, Aneta Justyńska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu, Małgorzata Jackowska, prezeska Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Amber Kalisz oraz Anna Łysiak reprezentująca firmę Lazur, głównego sponsora turnieju.      

Równolegle ze zmaganiami dziewcząt z rocznika 1997 i młodszych, w hali Olimpia przy ulicy Rzemieślniczej rywalizowali siatkarze w kategorii kadetów. Oprócz gospodarzy z Ambera w rozgrywkach wzięły udział drużyny z Wrześni i Ozorkowa oraz Kadra OOM Wielkopolska. W ramach tegorocznej edycji „Lazur Cup” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej rozegrany został też turniej młodziczek i młodzików, natomiast w sali Szkoły Podstawowej  nr 18  turniej minisiatkówki.

Galeria zdjęć z turnieju głównego „Lazur Cup” znajduje się poniższym linku:

https://plus.google.com/photos/103742649624974670850/albums/614986296144...

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity