niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Aktualnosci >> Wizyta w Szczypiornie

Wizyta w Szczypiornie

Kaliscy radni, na czele z przewodniczącym Andrzejem Plichtą oraz wiceprezydenci Piotr Kościelny i Artur Kijewski odwiedzili Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej. Samorządowcy zapoznali się ze strukturą organizacyjną i działalnością Ośrodka. Uczestniczyli w podsumowaniu XXII Rajdu Śladami Powstania Wielkopolskiego, w którym wzięło udział ponad trzysta osób. 


W miniony weekend COSSW tętnił życiem. Wielu kaliszan – indywidualnie i w zorganizowanych grupach - skorzystało z zaproszenia i w Dniu Otwartych Drzwi zwiedzało Ośrodek.
W rajdzie historycznym wzięła udział rekordowa liczba osób: ponad 300. W tym gronie obok uczniów, dla których głównie organizowany jest rajd, byli także dorośli miłośnicy historii.
Na terenie ośrodka zorganizowany został - przez wykładowców i instruktorów Zakładu Technik Interwencyjnych i Szkolenia Strzeleckiego, Centralnej Składnicy Uzbrojenia, Zakładu Szkolenia Penitencjarnego oraz działu Organizacji i Obsługi Szkolenia – konkurs sprawnościowy. W konkurencjach: rzutu granatem do celu, strzelania z broni sportowej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wzięło udział 17 drużyn. Usytuowanie ośrodka, także infrastruktura i baza logistyczna, pozwoliły na współorganizację przedsięwzięcia, którego celem było uczczenie 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i pamięci poległych Powstańców Wielkopolskich, a także przybliżenie uczestnikom miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim i popularyzacja walorów krajoznawczych Kalisza oraz historycznego osiedla Szczypiorno.
Także w sobotę w Szczypiornie rozegrany został pierwszy ogólnopolski turniej szachowy funkcjonariuszy służby więziennej. 


Działalności Ośrodka i odbywającym się tam wydarzeniom przyglądali się kaliscy samorządowcy. Wraz z płk Danutą Kalaman, komendantką Ośrodka zwiedzili budynki  - a szczególnie Salę Tradycji - obejrzeli prezentację na temat jego historii i bieżącej działalności, uczestniczyli w podsumowaniu zmagań uczestników Rajdu. 

Wizycie w Szczypiornie towarzyszyły dodatkowe emocje związane z trwającymi  Mistrzostwami Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W kolebce polskiej piłki ręcznej dyskutowano o medalowych szansach  szczypoiornistów. 


Tekst Iwona Cieślak, fot. Iwona Cieślak i Joanna Kempa

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity