środa, 28.09.2016 | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Nocny widok ze szpitala

Data publikacji: 28.09.2016 - 12:04

Już wkrótce kaliszanie będą mogli korzystać z nowo wyremontowanych pomieszczeń filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na terenie placówki właśnie rozpoczynają się prace modernizacyjne.

Data publikacji: 28.09.2016 - 12:01

Prezydent Miasta Kalisza ogłasza przetarg publiczny nieograniczony na oddanie w dzierżawę sieci ciepłowniczych i innych urządzeń z nimi związanych, stanowiących własność Miasta Kalisza (ul. Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz), połączonych z miejskim systemem ciepłowniczym należącym do Spółki Ciepło Kaliskie Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu, w celu zaopatrywania w energię cieplną.

Data publikacji: 27.09.2016 - 16:07

Zapraszamy do udziału w akcji "Weekend na Szlaku Piastowskim". W dniach 30 września - 2 października w Wielkopolsce oraz na Kujawach, po raz pierwszy w historii, na Szlaku Piastowskim odbędą się w jednym momencie różnorodne wydarzenia kulturalne, historyczne, rozrywkowe. Na mieszkańców naszego miasta oraz turystów czekają liczne atrakcje.

Data publikacji: 27.09.2016 - 14:13

Aż 300 osób może wziąć udział w pierwszej edycji Biegu Leśną Ścieżką w lesie na Wolicy. Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza.

Data publikacji: 27.09.2016 - 13:52

Jedna błyskawiczna akcja zakończona celnym trafieniem. Tylko, a może aż tyle, potrzebowali szczypiorniści MKS-u Kalisz, by wywalczyć drugie w sezonie zwycięstwo. W niedzielę, w kaliskiej Arenie podopieczni Bartłomieja Jaszki, rzutem w ostatniej sekundzie meczu, pokonali Siódemkę Miedź Legnica 25:24.

Data publikacji: 26.09.2016 - 16:53

Kaliskie Towarzystwo Geneaologiczne "Kalisia" zaprasza na spotkanie promocyjne V tomu "Zeszytów Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego <Kalisia>".

Data publikacji: 26.09.2016 - 14:32

M.in. gry i zabawy rekreacyjne, wystawa sprzętu sportowego oraz badania profilaktyczne znalazły się w programie festynu "Zdrowy Mały Kaliszanin", który odbył się w ostatnią sobotę, na terenie Niepublicznego Przedszkola "Calineczka".

Data publikacji: 26.09.2016 - 13:07

Za niespełna dwa tygodnie w Poznaniu rusza Międzynarodowy Konkurs im. H. Wieniawskiego. Jeśli nie mają Państwo swojego faworyta, to prosimy o trzymanie kciuków za Celinę Kotz – najpiękniejszą członkinię Tria im. Wiłkomirskich. O jej talencie mogą Państwo przekonać się w najbliższy wtorek, 27 września, podczas jej koncertu w Kaliszu.

Data publikacji: 26.09.2016 - 12:55

Dwójka zawodników UKS-12 Kalisz triumfowała w biegu głównym podczas jubileuszowej, 10. edycji Biegu Kościuszki. W sobotniej imprezie wzięło udział ponad 150 zawodników.

Data publikacji: 26.09.2016 - 11:46

W ostatnich latach swojego życia właścicielem skrzypiec Pietro Guarnieriego, na których których gra obecnie Ilya Grubert, był Henryk Wieniawski. To właśnie ten instrument zabrzmi w najbliższy piątek, 30 września w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

Data publikacji: 26.09.2016 - 10:49

W minioną sobotę w hali Kalisz Arena odbyła się gala boksu zawodowego Windoor Boxing Night. Bohaterem wieczoru był Adam Balski, który wygrał przez nokaut z  Walerym Brudowem.

Data publikacji: 23.09.2016 - 14:33

Już po raz dwudziesty pierwszy właściciele najpiękniejszych balkonów, ogródków przydomowych i działek odebrali nagrody w konkursie Zielony Kalisz.

Data publikacji: 23.09.2016 - 12:10

- Kolejny tydzień za nami. To już jedenasty! Zaczyna wyglądać to poważnie, przynajmniej, jeśli chodzi o ilość dni spędzonych na morzu. Za rufą Zwrotnik Raka i Równik, a Zwrotnik Koziorożca przypadł właśnie na 11 tydzień rejsu. Przed dziobem cały świat. Gdy patrzę na mapę, na którą co jakiś czas nanoszę kolejne pozycje Perły, widzę, że to dopiero początek właściwego okrążenia globu. Najbliższy cel to Przylądek Igielny, najdalej na południe wysunięty skrawek Afryki. Oczywiście nie może być tak prosto i cały tydzień wiatr pozwala nam jedynie na zjeżdżanie na południe, tak to już jest, że najszybsza droga praktycznie nigdy nie jest drogą najkrótszą i to nie tylko na oceanach. No to płyniemy! Tym razem do zimnego. Ten tydzień to pożegnanie tropików i wpłynięcie w strefę gdzie umowna zima trwać będzie do 21 września. Trochę o nią zahaczymy. Ciekawe jak wygląda zimowa pora roku w tych stronach? - Pisze w kolejnej relacji z samotnego rejsu dookoła świata kapitan Bartek Czarciński.