poniedziałek, 23.05.2016 | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Łódź Calisia na Prośnie

Data publikacji: 23.05.2016 - 08:44

Kilkudziesięciu uczestników 74. już edycji Kaliszobrania wędrowało w minioną sobotę szlakiem kaliskich hoteli i lokali gastronomicznych. Był to więc swego rodzaju Kaliszobrański hoteling, chociaż rzecz dotyczyła raczej obiektów, które swoje funkcje przestały już dawno spełniać.

Data publikacji: 22.05.2016 - 23:16

Kolejny doskonały start ma na swoim koncie Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS „Dziewiątka” Kalisz poprawiła swój życiowy rekord w biegu na 800 m podczas rozegranego w  Warszawie 2. Międzynarodowego Memoriału Zygmunta Szelesta.

Data publikacji: 22.05.2016 - 18:56

Dziś, na osiedlu Winiary odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego. U zbiegu Fromborskiej i Tuszyńskiej powstało centrum sportowo-rekreacyjne "Płuca Kalisza".

Data publikacji: 22.05.2016 - 14:10

Ewa Chodakowska pojawiła się w kaliskim Aquaparku w ostatnią sobotę. Popularna i ceniona trenerka personalna ćwiczyła z mieszkańcami miasta w ramach programu "Zdrowy Kalisz".

Data publikacji: 21.05.2016 - 20:06

Po zakończonej remisem pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej grze w drugiej, KKS pokonał w sobotę zespół Ostrovii 3:1. Dzięki temu zwycięstwu kaliszanie wciąż liczą się  w walce o utrzymanie w trzeciej lidze.

Data publikacji: 21.05.2016 - 18:41

Samochód Peugeot 301 - własność Waldemara Kuberackiego zwyciężył w konkursie zorganizowanym w ramach II Rajdu Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych "Classic Academica 2016". I Nagrodę - puchar Prezydenta Miasta Kalisza - przyznaną za styl, klasę i elegancję wręczył wiceprezydent Piotr Kościelny.

Data publikacji: 21.05.2016 - 17:57

Zdrowy Kalisz dotarł do Aquaparku. W budynku przy ulicy Sportowej można było dziś skorzystać z m.in. bezpłatnych badań.

Data publikacji: 21.05.2016 - 14:43

Ze złotym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski wrócili do Kalisza nasi torowcy. Podczas zawodów rozgrywanych od piątku w Pruszkowie, Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Przemysław Kuświk i Tobiasz Tończyk, reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa  Kolarskiego w wyścigu drużynowym juniorów nie mieli sobie równych.

Data publikacji: 21.05.2016 - 14:31

Dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Korzeniewie zdobyły pierwsze miejsce podczas finału XVI Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków. To nie jedyny sukces małych aktorów odniesiony podczas wczorajszych zmagań na scenie. Wykonawcy przedstawienia pt. "Rzepka" zdobyli także: Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dyrektora Przedszkola Niepublicznego „Bursztynowy Zamek” oraz Nagrodę Dyrektora CKiS.

Data publikacji: 20.05.2016 - 19:53

Cenne sportowe doświadczenia mają za sobą młodzicy młodsi kaliskiego KKS-u. W ubiegły weekend  podopieczni trenera Adriana Dąbrowskiego rywalizowali w Pradze, w silnie obsadzonym turnieju Prague Strahov Cup.

Data publikacji: 20.05.2016 - 16:30

W związku z organizacją imprezy Zdrowy Kalisz, w sobotę 21 maja, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Data publikacji: 20.05.2016 - 16:24

Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu przygotował bogatą kulturalno-rozrywkową ofertę na nadchodzące wakacje. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu zajęć sportowo-rekreacyjnych. Odbędzie się także szereg akcji promujących zdrowie.

Data publikacji: 20.05.2016 - 14:24

We wtorek, 31 maja o godzinie 12.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu odbędzie się drugie z kolei spotkanie w ramach cyklu „Gdy odwaga kosztowała”. Bohaterami pierwszego byli Mirosława Mencel i Edward Grzeliński. Opowiadali o swoich perypetiach z władzą w związku z drukiem nielegalnej prasy i ulotek w okresie stanu wojennego.

Data publikacji: 20.05.2016 - 13:36

W czwartek, 5 maja w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie Justyna Duleba i Marta Haręża z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, kształcące się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu, zostały wyróżnione w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego KREACJA PRZESTRZENI, a jednocześnie otrzymały indeksy na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Data publikacji: 20.05.2016 - 12:55

Na XXIII sesji Rady Miejskiej Kalisza, która odbyła się 19 maja br., radni przegłosowali jednomyślnie uchwały w sprawie nadania godności Honorowego Obywatelstwa Miasta Kalisza, nadania Odznaki „Zasłużony dla Miasta Kalisza, przyznania Nagrody Miasta Kalisza.

Data publikacji: 20.05.2016 - 12:48

W związku z powiatowym treningiem systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, w środę 25 maja, o godz. 12.00 nastąpi głośna próba syren wchodzących w skład centralnego systemu alarmowego miasta.

Data publikacji: 20.05.2016 - 12:38

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu trwa 11. Forum Zdrowia Kobiety. Dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowo-dydaktyczna została opatrzona hasłem: ,,Matka Polka Zrelaksowana’’.