niedziela, 24.07.2016 | Imieniny: Kingi, Krystyny

Noc trzy wieże

Data publikacji: 23.07.2016 - 16:14

Pływaczka Alicja Tchórz, kajakarka Marta Walczykiewicz i wioślarz Piotr Juszczak, kaliszanie, którzy już wkrótce wyjadą na igrzyska do Rio odebrali już nominacje do  olimpijskiej reprezentacji i złożyli uroczyste ślubowania. Ceremonie odbyły się Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Data publikacji: 23.07.2016 - 10:14

24 dnia rejsu jestem na Atlantyku i jest po prostu pięknie. Woda ma lazurowy kolor. Jest krystalicznie czysta. Nie ma znaczenia czy dzień pochmurny, czy pełen słońca. Kolor atlantyckiej wody powala. Do tego wszystkiego znalazłem się na Atlantyku w momencie gdy księżyc zbliżał się do pełni, więc nocą jest równie magicznie. Nawet nie przeszkadza mi fakt, że przy takich jasnych księżycowych nocach nie widać świecącej dookoła wody! Wystarczy mi, że kurs Perły przez część nocy jest idealnie skierowany na księżyc i płyniemy jak gdyby po księżycowej autostradzie, co nawet przy słabym wietrze daje nam wrażenie nabierania prędkości. - Kolejna część relacji kapitana Bartka Czarcińskiego z samotnego rejsu dookoła świata.

Data publikacji: 22.07.2016 - 21:27

Zapraszamy na Główny Rynek Kalisza. 23 lipca wyemitowany zostanie kolejny film w ramach Plenerowego Kina Letniego. Tym razem obejrzymy komedię francuską „Za jakie grzechy, dobry Boże”.

Data publikacji: 22.07.2016 - 21:10

Podczas wakacyjnych weekendów przed kaliskim ratuszem można posłuchać dobrej muzyki na żywo. Już jutro zapraszamy na Główny Rynek, przed nami kolejny koncert w ramach Muzycznego Rynku. Początek o 20.00.

Data publikacji: 22.07.2016 - 19:02

W sumie 240 propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego 2016/2017 złożyli w tym roku kaliszanie. Na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza podkreślał, że rekordowa w historii BO liczba wniosków jest zasługą mieszkańców i ich zaangażowania. Spotkanie z przedstawicielami mediów było też okazją do omówienia najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie Kalisza.

Data publikacji: 22.07.2016 - 18:53

Dzisiejsze święto policji w Kaliszu było okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i wyróżnień. Główna część uroczystości odbyła się w Auli Collegium Novum PWSZ.

Data publikacji: 22.07.2016 - 15:13

Na podstawie UCHWAŁY NR XXV/313/2016 RADY MIEJSKIEJ KALISZA z dnia 21 czerwca 2016 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Kalisza ustanowiono prawo pierwokupu na rzecz Miasta Kalisza wszystkich nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji.

Data publikacji: 21.07.2016 - 15:02

Zapraszamy do udziału w wielkim sportowym wydarzeniu. W dniach 5–7 sierpnia, w hali sportowo-widowiskowej Arena odbędzie się III Turniej Szczypiorno Cup, upamiętniający powstanie piłki ręcznej w Polsce. Podczas zawodów będzie miała miejsce akcja charytatywna na rzecz Franciszka Łysiaka, podopiecznego fundacji Bread of Life.

Data publikacji: 20.07.2016 - 15:10

Zgodnie z planem przebiega realizacja zadania pn. „Budowa trybuny wschodniej i areny sportowej wraz z obiektami towarzyszącymi na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu”.

Data publikacji: 19.07.2016 - 13:29

Kaliski samorząd skutecznie zwalcza dopalacze. W wyniku dotychczasowej współpracy m.in. z Komendą Miejską Policji, Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym, lekarzami z kaliskiego szpitala doszło do podjęcia wzmożonych działań kontrolnych i prewencyjnych. W efekcie wszystkie sklepy z dopalaczami w Kaliszu są zamknięte.

Data publikacji: 19.07.2016 - 13:25

Sześciu zawodników z rocznika 2002 sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego reprezentowało nasze miasto w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Na pływalni „Aquasfera” w Olsztynie rywalizowała rekordowa ilość, ponad sześciuset 14-letnich zawodników ze stu pięćdziesięciu klubów.

Data publikacji: 18.07.2016 - 11:02

W dniu 15 lipca 2016 r. roku, w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu zakończyło się szkolenie zawodowe na pierwszy stopień chorążego SW. Szkolenie odbywało się w systemie samokształcenia kierowanego. Dla 259 funkcjonariuszy specjalizacji ochronnej i służby zdrowia, to zwieńczenie okresu intensywnej nauki, zaliczeń i egzaminów.

Data publikacji: 18.07.2016 - 09:01

Podczas rozgrywanych we włoskim Montichiari torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy bezkonkurencyjni w kategorii juniorów są Polacy, reprezentujący Kaliskie Towarzystwo Kolarskie. W piątek w omnium, czyli wieloboju triumfował Szymon Krawczyk. Jest to czwarty medal, wywalczony przez podopiecznych klubowego trenera Piotra Zaradnego.

Data publikacji: 18.07.2016 - 08:11

W 60.minucie przegrywali różnicą aż trzech bramek. W kolejnych trzydziestu przeszli niebywałą metamorfozę. Najpierw doprowadzili do remisu, by wreszcie, strzelonym w dogrywce złotym golem zapewnić sobie historyczny awans. W sobotę, piłkarze KKS-u po zaciekłym boju, pokonali na własnym boisku pierwszoligowy MKS Kluczbork 5:4 i już za tydzień po raz pierwszy w historii zagrają w 1/32 Pucharu Polski.

Data publikacji: 16.07.2016 - 14:29

Troje kaliskich sportowców wyjedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Skład polskiej reprezentacji został zatwierdzony w miniony czwartek, podczas obrad  Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wczoraj, jako pierwsi, olimpijskie ślubowania złożyli m.in. pływacy, a wśród nich utytułowana kaliszanka – Alicja Tchórz.