niedziela, 22.01.2017 | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Panorama domy

Data publikacji: 21.01.2017 - 14:42

Cierpliwi, kochający, pełni ciepła i zrozumienia – nasze Babcie i nasi Dziadkowie. Dziś i jutro pospieszymy do nich z kwiatami, czekoladkami i laurkami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, szczęścia i wielu radosnych chwil  spędzanych w gronie wnucząt.

Data publikacji: 21.01.2017 - 14:26

- Pragnę, jako prezydent Kalisza, przekazać Wam wyrazy mojego podziękowania i uszanowania, za to, że daliście tak wiele nieocenionego dobra naszemu miastu - mówił  prezydent Grzegorz Sapiński do par świętujących pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. - Jesteście dla mnie istotami mocy, wierności, miłości. Posiadacie klucz, dzięki któremu zebraliście pożądane owoce życia, pomnażane przez Wasze dzieci, wnuki i prawnuki. Jesteście niczym słońce, stałym i jaśniejącym centrum, wokół którego krążą liczne byty i przeznaczenia. I czynicie tak przez pięćdziesiąt lat, stanowiąc jedność z drugą osobą. To jest wielka zasługa, gratuluję Wam z całego serca!

Data publikacji: 20.01.2017 - 16:57

Około 200 aktywnych przedszkolaków, uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, wzięło udział w trzeciej imprezie tegorocznego cyklu, która odbyła się w kaliskim Zespole Szkół nr 7 im. Marii Konopnickiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza.

Data publikacji: 20.01.2017 - 16:26

„Calisia Factory – Optymistyczna Orkiestra Rytmiczna” to tytuł nowej inicjatywy Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Kaliskiej, która będzie realizowana pod honorowym patronatem Krzesimira Dębskiego, wybitnego muzyka i kompozytora. Szczegóły poznaliśmy dzisiaj podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Grzegorza Sapińskiego, wiceprezydenta Artura Kijewskiego oraz dyrektora Adama Klocka.

Data publikacji: 20.01.2017 - 16:23

Kalisz pokonał stolicę regionu i inne miasta w województwie wielkopolskim, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą”. Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł oraz awans do II etapu zabawy. Spośród 16 miejscowości wyłoniony w finale laureat, otrzyma nagrody od Grupy Energa o łącznej wartości 50.000 zł. Czy Kalisz pokona m. in. Częstochowę i Radom i zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski”? Głosy w ogólnopolskim etapie plebiscytu "Świeć się z Energą" można oddawać codziennie na SwiecSie.pl i przez SMS-y do 31 stycznia br.

Data publikacji: 20.01.2017 - 15:39

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kotem Remigiuszem i jego światem, który nie tylko bawi, ale i uczy. Od środy 18 stycznia w Galerii SZATNIA MDK można oglądać nietypową wystawę - KOCIE CO NIECO Klaudii Rymarczyk, absolwentki UAM, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Oprócz ekspozycji prac malarskich z cyklu „Powroty” na wystawie zobaczymy także własnoręcznie wykonane przez artystkę zabawki interaktywne i książkę pt. „Przygody Kota Remigiusza”, którą napisała i zilustrowała.

Data publikacji: 20.01.2017 - 15:32

Do końca marca Narodowa Loteria Paragonowa gościć będzie na stacjach benzynowych. W tym kwartale paragony za paliwo będą premiowane nagrodą specjalną.

Data publikacji: 20.01.2017 - 14:59

Wydarzenia sportowe, kulturalne, spektakle teatralne lub ciekawe filmy... wybór należy do Państwa.

Data publikacji: 20.01.2017 - 14:35

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić na obszarze województwa wielkopolskiego dziś od godz. 13.30, do soboty – 21 stycznia, do godz. 09.00.

Data publikacji: 20.01.2017 - 14:07

Prezydent Grzegorz Sapiński wziął udział w  rocznej odprawie kaliskiej policji, która odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy Nowym Świecie.

Data publikacji: 20.01.2017 - 09:11

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu informuje, że 19 stycznia na stacji w Kaliszu przy ul. H. Sawickiej, odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenia mogą utrzymywać się jeszcze dzisiaj.

Data publikacji: 19.01.2017 - 15:07

19 stycznia 1945 roku w Lesie Skarszewskim rozstrzelano 56 żołnierzy Armii Krajowej. Przedstawiciele władz Miasta Kalisza złożyli hołd tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Kwiaty i znicze złożono także na cmentarzu tynieckim, na zbiorowej mogile żołnierzy polskiego podziemia oraz grobie Alfreda Nowackiego.

Data publikacji: 19.01.2017 - 13:35

W Villa Calisia obradowali radni Komisji Rewitalizacji Rady Miejskiej Kalisza. Obradom przewodniczył Martin Zmuda.

Data publikacji: 19.01.2017 - 12:58

Wszystkich zainteresowanych tematyką rewitalizacji zapraszamy do udziału w warsztatach, które prowadzone będą przez ekspertów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.