środa, 25.04.2018 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Noc trzy wieże

Data publikacji: 25.04.2018 - 15:39

Społeczny ruch na rzecz muzyki w naszym mieście realizowano pod różnymi szyldami, ale ma on – wyjąwszy czas wojen – swą niemal nieprzerwaną historię, liczoną od roku 1818, kiedy to ukonstytuowało się jedno z najstarszych towarzystw kulturalnych na ziemiach polskich - Towarzystwo Przyjaciół Muzyki.

Data publikacji: 25.04.2018 - 15:29

Dziś w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiona została aktualna sytuacja w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W konferencji udział wzięli prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Barbara Gmerek, kierownik schroniska Adam Wyszatycki, powiatowy lekarz weterynarii Joanna Kokot-Ciszewska, lekarz weterynarii współpracujący ze schroniskiem Jacek Sośnicki, wolontariuszka Adrianna Zdyb.

Data publikacji: 25.04.2018 - 11:52

Prezydent Grzegorz Sapiński, prof. Bogdan Sojkin - wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Tomasz Ratajczyk - wiceprezes firmy Dr Marcus International Sp.z o.o. podpisali dziś umowę o współpracy pomiędzy Miastem Kalisz a ZPRP dotyczącą organizacji meczów finałowych PGNiG Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2017/2018, które odbędą się w Kaliszu w dniach 12-13 maja.

Data publikacji: 25.04.2018 - 11:50

Prezydent Miasta Kalisza, Przewodniczący Rady Miasta oraz proboszcz Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Kaliszu zapraszają do wzięcia udziału we Mszy Św. polowej w intencji mieszkańców Ziemi Kaliskiej i Ostrowskiej, pomordowanych w lesie w Winiarach podczas II wojny światowej.

Data publikacji: 25.04.2018 - 10:17

Dziś WPA UAM otwiera swe drzwi dla wszystkich kaliszan. Wszystko za sprawą Festiwalu Nauki i Sztuki, który na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń naszego miasta.

Data publikacji: 25.04.2018 - 09:38

Autorem hymnu, który ma zagrzewać do walki naszych piłkarzy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji,  jest raper MC Sobieski. W wideoklipie gościnnie wystąpił także inny utalentowany kaliszanin – wokalista Dziemian. Hymn został nagrany przy wsparciu Miasta Kalisza.

Data publikacji: 24.04.2018 - 11:12

Informujemy o zasadach umieszczania reklam, ogłoszeń, plakatów na słupach ogłoszeniowych stanowiących własność Miasta Kalisza.

Data publikacji: 24.04.2018 - 10:42

Wciąż trwa konkurs „Procentuj dla Kalisza”. W tym roku zadaniem uczestników jest stworzenie hasła promującego i zachęcającego do przekazania 1% podatku dochodowego na dowolną kaliską organizację pożytku publicznego.