piątek, 26.08.2016 | Imieniny: Marii, Aleksandra

Flora

Data publikacji: 25.08.2016 - 13:36

Miasto Kalisz ogłosiło konkurs architektoniczno-urbanistyczny na "Opracowanie koncepcji rewaloryzacji Parku Miejskiego w Kaliszu". Zwycięską pracę poznamy w grudniu tego roku.

Data publikacji: 24.08.2016 - 14:03

Prezydent Miasta Kalisza, informuje, że została złożona oferta na realizację zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 239 z późn. zm.).

Data publikacji: 24.08.2016 - 10:30

W ramach tegorocznej edycji projektu „Kultura na trawie – Kultura na podwórkach”, który organizowany jest przez Kaliską Inicjatywę Miejską, już po raz drugi spotkamy się na pikniku w Parku Miejskim.

Data publikacji: 24.08.2016 - 10:03

W październiku na płycie kaliskiego Głównego Rynku rozpoczną się  badania naukowo-archeologiczne.  Będzie to ważny element modernizacji nawierzchni placu - jedno z wielu działań planowanych przez  Miasto w ramach złożonego procesu rewitalizacji. Zespołem prowadzącym prace pokieruje prof. dr hab. Jerzy Maik, dyrektor Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.

Data publikacji: 24.08.2016 - 07:43

Już w najbliższy weekend kaliszanie będą mogli skorzystać z rowerów wodnych na rzece Prośnie. Projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego wzbogaci ofertę rekreacyjną miasta.

Data publikacji: 23.08.2016 - 11:26

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że w środę 24 sierpnia rozpocznie się I etap remontu ul. Łódzkiej na odcinku od ul. Miłej do mostu na rzece Swędrni.

Data publikacji: 23.08.2016 - 09:54

Rada Osiedla Rypinek zaprasza na XI Bieg Piastowski, który odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia na Rowerowej Trasie Bursztynowej. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 5 km, dzieci będą miały do pokonania trasę liczącą 500 metrów.

Data publikacji: 23.08.2016 - 09:16

Punktowy dorobek KKS-u w nowym sezonie ligowym nadal stoi w miejscu. Niedzielne, wyjazdowe spotkanie zakończyło się niestety kolejną przegraną kaliszan, którzy ulegli  Bałtykowi Gdynia 0:1.

Data publikacji: 22.08.2016 - 10:15

Polski Czerwony Krzyż i Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu zapraszają na Akcję Poboru Krwi, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 09.00 - 14.00, przy Parafii Katedralnej pw. św. Mikołaja w Kaliszu.

Data publikacji: 21.08.2016 - 20:04

Dobiegła końca jubileuszowa, dziesiąta edycja Kaliskiego Streetballa. W sobotę, na Polach Marsowych było naprawdę gorąco i to nie tylko z powodu aury. Swoimi wyczynami do czerwoności rozgrzali publiczność najlepsi światowi freestylerzy i dunkerzy. Poznaliśmy też zwycięzców finałowych zmagań turnieju 3x3 w kategorii open.

Data publikacji: 21.08.2016 - 19:14

Sołectwo Dobrzec oraz osiedle Dobro zorganizowały samorządowo-parafialne dożynki. W uroczystościach uczestniczyli mieszkańcy i zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele władz Kalisza. Tradycyjny bochen chleba odebrali z rąk starostów dożynek - w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza - wiceprezydent Piotr Kościelny oraz Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Data publikacji: 21.08.2016 - 18:11

Młodzi wielkopolscy kolarze, wśród których nie zabrakło też reprezentantów KTK Kalisz, triumfowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie torowym. Areną weekendowych zmagań był  kaliski obiekt przy Wale Matejki.

Data publikacji: 21.08.2016 - 08:48

Choć zrealizowane w sobotę 20 sierpnia Kaliszobranie było już 77. imprezą z tego popularnego cyklu, to dopiero teraz jego wierni uczestnicy mieli okazję poznać, przy okazji wspólnego spaceru z prezesem Koła Przewodników PTTK dr Piotrem Sobolewskim, atrakcje jednych z głównych ulic ścisłego centrum miasta – Kolegialnej i Sukienniczej. Ulice te widział ze swego popiersia ustawionego na początku XX w. przez trybunałem car Aleksander II – ów widok wspomniany we frywolnym dość wierszyku był zresztą „hasłem” tej edycji.

Data publikacji: 21.08.2016 - 07:38

Polska, kajakarska „czwórka”, z kaliszanką Martą Walczykiewicz w składzie, wygrała sobotni finał B konkurencji K4 500 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W ostatecznej klasyfikacji nasze reprezentantki zajęły więc 9. miejsce. Strefa medalowa umknęła im w piątek, po  nieudanym starcie w półfinale.

Data publikacji: 19.08.2016 - 20:33

Za nami pierwsza odsłona kaliskiego święta ulicznej koszykówki. Dziś na Polach Marsowych swoje umiejętności mogli zaprezentować zwłaszcza młodsi adepci basketu. Rozegrano też rundy eliminacyjne do jutrzejszych konkursów freestyle i wsadów. Główne atrakcje turnieju już w sobotę.

Data publikacji: 19.08.2016 - 20:20

Zapraszamy na Główny Rynek Kalisza. W sobotę, 20 sierpnia, wyemitowany zostanie kolejny film w ramach Plenerowego Kina Letniego. Tym razem obejrzymy obraz „Marsjanin" w reżyserii Ridleya Scotta.

Data publikacji: 19.08.2016 - 19:25

Do Kalisza przybyła 379. Piesza Pielgrzymka Kaliska. Z Jasnej Góry powróciło ponad 2100 pielgrzymów, których powitali dziś: biskup Edward Janiak, w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza - wiceprezydent Piotr Kościelny, Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza oraz Edward Prus, wiceprzewodniczący RM.