piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Budżet Obywatelski 2016

Budżet Obywatelski 2016

Wszystkie informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2016 znajdują się również na stronie: www.bo.kalisz.pl/

Budowa boiska sportowego przy szkole podstawowej Nr 9, oświetlenie ścieżki rowerowej i skweru Rajska Polana oraz źródełko wody pitnej w każdej szkole - to projekty, które zdobyły najwięcej głosów kaliszan w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. W sumie, w 2016 roku, Miasto zrealizuje 49 lub 50 zadań, sfinansowanych z puli BO.

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. W głosowaniu internetowym i tradycyjnym wzięło udział 10.027 osób. 

Budżet Obywatelski, który zostanie zrealizowany w 2016 roku, przeprowadzany jest zgodnie z harmonogramem. Mamy 118 propozycji, na które będziemy głosować w dniach 14-20 września. O szczegółach poinformowali podczas dzisiejszej konferencji prasowej: prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Piotr Kościelny, Anna Durlej, przewodnicząca Zespołu ds. Regulaminu Budżetu Obywatelskiego oraz naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Prezydent Miasta Kalisza wyznaczył punkty, w których – w dniach 14-20 września - będzie można głosować na wybrane propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego. 

Na prośbę mieszkańców prezydent Grzegorz Sapiński przedłużył termin składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok, do 10 sierpnia, do godziny 15.30.

Gdzie uzyskać informacje na temat Budżetu Obywatelskiego? Czym są inwestycje lokalne i ogólnomiejskie? Na czym będzie polegała weryfikacja wniosków? W sali recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2016.

Od 3 lipca można zgłaszać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Kto może głosować? Gdzie? Jakie są rodzaje zadań? Jaką kwotę przeznaczono na realizacje projektów? Na tematy związane z Budżetem Obywatelskim będzie można porozmawiać podczas najbliższego spotkania w ramach konsultacji społecznych.

Od 3 lipca kaliszanie mogą zgłaszać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Na realizację projektów przeznaczono kwotę w wysokości 5.000.000 zł.

Zasady realiizacji Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok były głównym tematem dzisiejszej konferencji prasowej. 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity