piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Fundusz Obywatelski 2014/2015

Fundusz Obywatelski 2014/2015

W tej zakładce znaleźć można wszystkie informacje dotyczące Funduszu Obywatelskiego

Ścieżki rowerowe od centrum Kalisza do obrzeży miasta (Szałe, Gołuchów, Wolica) – to zadanie otrzymało najwięcej głosów mieszkańców w głosowaniu na Fundusz Obywatelski. Zrealizowane będzie w przyszłym roku.

Rewitalizacja boiska i zielonych terenów rekreacyjnych  przy ul. Tuwima w Kaliszu to jedna z trzynastu inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach Funduszu Obywatelskiego. Obszar będzie służył do gry w piłkę nożną oraz rugby, zostanie także wyposażony w dodatkowe urządzenia sportowo-rekreacyjne. 

W Kaliszu powstanie park linowy. Taką decyzję podjęli mieszkańcy naszego miasta w głosowaniu w ramach Funduszu Obywatelskiego. Projekt ten zebrał 2986 głosów.

2016 głosów – takie poparcie zebrał w głosowaniu na Fundusz Obywatelski projekt „Płuca Kalisza”. Zakłada on powstanie w Winiarach centrum sportowo-rekreacyjnego.

Nowy samochód zostanie zakupiony dla Banku Chleba. Decyzję taką podjęli kaliszanie podczas głosowania na Fundusz Obywatelski. Na to zadanie przeznaczone zostanie 120 tysięcy złotych.

Jednym z zadań wybranych przez mieszkańców do realizacji w ramach Funduszu Obywatelskiego będzie rekreacyjno-sportowa rewitalizacja parku Przyjaźni. Na jej wykonanie przeznaczone zostanie pół miliona złotych.

Profesjonalny skatepark zostanie w przyszłym roku wybudowany w Kaliszu. Taką decyzję podjęli mieszkańcy miasta podczas głosowania nad Funduszem Obywatelskim. Projekt ten poparły 2143 osoby.

Akcje profilaktyczne wczesnego wykrywania raka jelita grubego – to zadanie w Funduszu Obywatelskim poparło 2568 osób. Ich głosy wystarczyły, by program ten został w przyszłym roku wdrożony.

1590 głosów oddano w Funduszu Obywatelskim na zadanie „Muzyka w parku”. Wystarczyło to, by Park Miejski stał się zieloną sceną dla czterech otwartych koncertów w 2015 roku.

W głosowaniu na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Funduszu Obywatelskiego, ponad 2700 głosów kaliszanie oddali na wykonanie koncepcji i projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego. Realizacja tego zadania będzie odbywała się w kilku etapach i polegała na zachowaniu lub przywróceniu do dawnej świetności najcenniejszych fragmentów zieleni miejskiej oraz obiektów małej architektury.

2621 mieszkańców podczas głosowania na Fundusz Obywatelski swoje głosy oddało na zadanie zatytułowane „Wyposażenie i instrumenty dla Filharmonii Kaliskiej”. Liczba ta wystarczyła, aby już w przyszłym roku nasza filharmonia wzbogaciła się o nowy sprzęt.

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców Kalisza na Fundusz Obywatelski. W pięciomilionowej puli zmieściło się trzynaście zadań. Zdecydowanie najwięcej głosów kaliszan otrzymały ścieżki rowerowe łączące centrum miasta z obrzeżnymi miejscowościami.

Ponad 18 tysięcy osób zagłosowało na zadania do Funduszu Obywatelskiego. Tak wynika ze wstępnych informacji, liczenie jednak cały czas trwa. Szczegółowe wyniki poznamy we wrześniu.

Spośród 63 zadań publicznych wybierają kaliszanie, którzy chcą współdecydować o przeznaczeniu 5 milionów złotych z Funduszu Obywatelskiego.  Dziś rozpoczęło się głosowanie. Zachęcamy do udziału!

Spośród 63 zadań publicznych będą mogli wybierać kaliszanie podczas głosowania nad projektami do Funduszu Obywatelskiego. Dzisiaj wszystkim zgłoszonym pomysłom nadano numery, według których zostaną podane na karcie go głosowania.

Trwa formalno-prawna i finansowa weryfikacja zadań publicznych zgłoszonych do Funduszu Obywatelskiego. Podmioty do tego uprawnione podały aż 96 propozycji.

Trwają parce nad Funduszem Obywatelskim Budżetu Miasta Kalisza. Mieszkańcy zgłosili do realizacji 96 projektów. Najczęściej wnioskują o budowę terenów zielonych, obiektów sportowych oraz remonty chodników i ulic.

Urząd Miejski w  Kaliszu oraz Centrum Informacyjno- Doradcze dla organizacji pozarządowych działające przy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w Kaliszu serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu pn.: "Fundusz Obywatelski - założenia i dobre praktyki" 13 maja 2014 r., o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej (II piętro) w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, przy ul. Częstochowskiej 25  w Kaliszu

Do 20 maja wydłużony zostaje termin przeprowadzania konsultacji społecznych i składania propozycji projektów do realizacji w ramach Funduszu Obywatelskiego. Zmianie ulega też ilość projektów, które zgłaszać mogą rady osiedli i sołectw. Zarządzenie w tej sprawie wydał dziś Prezydent Miasta.

Znamy już terminy zebrań mieszkańców oraz organizacji pozarządowych, podczas których omawiane będą zadania publiczne zgłaszane do funduszu obywatelskiego. Pierwsza dyskusja już 3 kwietnia.

Już niedługo odbędą się pierwsze otwarte spotkania związane z Funduszem Obywatelskim. Mieszkańcy będą mogli sami zadecydować, jakie projekty powinny być zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu miasta. Poniżej publikujemy list włodarzy Kalisza z wyjaśnieniem całego mechanizmu.

Jeszcze w tym tygodniu prezydent Janusz Pęcherz podpisze zarządzenie umożliwiające rozpoczęcie realizacji Funduszu Obywatelskiego. Po konsultacjach społecznych zmieniła się procedura głosowania nad propozycjami zadań publicznych.

Jeszcze w marcu rozpoczną się otwarte spotkania, podczas których składane będą propozycje zadań do Funduszu Obywatelskiego. Po ich zweryfikowaniu zostaną przekazane przez podmioty uprawnione do Kancelarii Rady Miejskiej. To zarys pierwszego etapu realizacji Funduszu Obywatelskiego, który właśnie się rozpoczyna.

W budżecie Miasta Kalisza na 2015 rok znajdą się zadania, które na drodze głosowania wybiorą sami mieszkańcy. To główne założenie Funduszu Obywatelskiego Budżetu Miasta Kalisza.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity