niedziela, 22.04.2018 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Noc trzy wieże
Strona główna >> Dla mieszkańców >> Kalisz Rodzina 3+

Kalisz Rodzina 3+

Program „Kalisz Rodzina 3+”  adresowany jest do dużych rodzin zamieszkałych pod wspólnym adresem na terenie Kalisza oraz rozliczających się w Kaliszu z podatku dochodowego. Potwierdzeniem uczestnictwa w tym programie jest Karta „Kalisz Rodzina 3+” przyznająca uprawnienia do korzystania z różnorodnych ulg. Od 1 września obowiązywały będą ulgi w żłobkach miejskich, przedszkolach publicznych oraz w zakupie biletów w komunikacji miejskiej. Karta uprawniała będzie także do korzystania z ulg na zakup towarów i usług oferowanych przez podmioty, które przystąpią do Programu „Kalisz Rodzina 3+”. Po zgłoszeniu się przedsiębiorców chętnych do udziału w Programie lista z ich wykazem publikowana będzie na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu (www.kalisz.pl). Kartę, po uprzednim złożeniu wniosku, może uzyskać każdy członek rodziny z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia lub 24 roku życia  w przypadku kontynuowania nauki lub do ukończenia 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności, któremu wydłużono czas edukacji, niezależnie od sytuacji materialnej. Do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego w związku małżeńskim lub samodzielnie wychowującego własne dziecko/dzieci.

 

Informacje dla rodzin Wykaz ulg i partnerów Zostań partnerem programu

                                     

 

logo duza rodzinaRównocześnie funkcjonuje Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, która upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Karta wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio,dzieciom do ukończenia 18 roku życia lub do 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Ogólnopolska karta upoważnia do korzystania z określonych zniżek na terenie całego kraju. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny oraz lista miejsc i zniżek dostępna jest na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl.

Karta wydawana jest bezpłatnie, jedynie w przypadku wydania duplikatu karty pobiera się opłatę w wysokości 9,21 zł.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Kalisza zapraszamy do składania wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, ul. Kościuszki 1A, Biuro Obsługi Interesanta – stanowisko 24.

Więcej informacji pod nr te. 62 50 49 747.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, wniosków i partnerów programu znajdują się na stronie https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity