poniedziałek, 18.06.2018 | Imieniny: Marka, Elzbiety
Panorama domy
Strona główna >> Dla turystów

Najnowsze artykuły

18.01.2016

19 wielkopolskich  samorządów, w tym miasto Kalisz, powołało  Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Zebranie założycielskie, w którym uczestniczył Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza, odbyło się 15 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.  Nowa organizacja turystyczna ma wyznaczać wyższą jakość zarządzania szlakiem i jednocześnie być pierwszą, w pełni kompleksową próbą skoordynowania wszelkich działań na szlaku. 

23.10.2015

Kalisz może pochwalić się wyjątkowym miejscem, którego istotną funkcją jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców naszego miasta i okolic – zarówno zdrowotnych, jak i rekreacyjnych. Las Komunalny w Wolicy, bo o nim mowa, stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku czynnego, znajduje się w nim wyznaczony szlak turystyczny oraz ścieżka zdrowia.

23.03.2015

Za nami 62. edycja Kaliszobrania tym razem wycieczka, zorganizowana w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, miała charakter wyjazdowy. Ponad stu miłosników kulturalnych spacerów odwiedziło: Goliszew, Kościelec, Złotniki, Petryki, Zbiersk i Stawiszyn. 

08.09.2014

Na kolejne Kaliszobranie kaliscy przewodnicy PTTK zapraszają już w najbliższą sobotę, 13 września. Celem spaceru, realizowanego w ramach LIX edycji tej imprezy, będzie osiedle Zagorzynek – przewidziane są wizyty zarówno w tamtejszej szkole jak i w rozbudowującej się świątyni. 

14.07.2014

Środek lata -  przyroda w pełnym rozkwicie... wlasnie na ten przyrodniczy spektakl  kaliscy przewodnicy zapraszają w sobotę, 19 lipca w ramach LVII edycji Kaliszobrania. Hasło trochę nietypowego kaliszobrańskiego spaceru brzmi: Gdzie strumyk płynie z wolna, a w roli owego strumyka wystąpi Swędrnia.

Ostatnio dodane galerie

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity