sobota, 27.05.2017 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Kalisz

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Łódź Calisia na Prośnie

Infokioski

Na terenie Kalisza znajduje się 10 infokiosków zewnętrznych. Zapewniają one szybki dostęp do bogatego zasobu wiedzy o ofercie turystycznej regionu: bazie noclegowej i gastronomicznej, zabytkach, szlakach turystycznych, zbliżających się imprezach. Informacje są dostępne w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Dzięki zintegrowaniu wszystkich urządzeń poprzez System Informacji Turystycznej (SIT) użytkownik w Kaliszu ma dostęp zarówno do bazy obiektów z najbliższej okolicy, jak również z całej Wielkopolski.
 

Urządzenia te wyposażone są w Internet i kamerę. Dzięki temu turysta może wysłać najbliższym wirtualną pocztówkę z Wielkopolski oraz krótkie filmy. Ponadto, bezprzewodowa sieć Wi-Fi jest dostępna w promieniu co najmniej 10 m wokół każdego infokiosku. Ciekawostką jest możliwość odczytu kodów QR - Kod QR zawiera link do strony internetowej, którą można otworzyć na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. Jedyne, czego potrzebuje użytkownik to funkcja wykonywania zdjęć oraz aplikacja do odczytu kodu QR, jaką można ściągnąć z portalu www.wielkopolska.travel.


Korzystanie z infokiosków jest łatwe i intuicyjne. Urządzenia  te wyposażono w ekrany i panele dotykowe,  ich obudowa jest odporna na warunki atmosferyczne. Zadbano też o oświetlenie diodami LED. Urządzenia posiadają pewne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie mają zainstalowany syntezator mowy oraz klawiaturę z alfabetem Braille'a.

Lokalizacja infokiosków w Kaliszu:

  1. Główny Rynek (obok Ratusza)
  2. Dworzec PKP (przed budynkiem, obok powstającej Galerii Amber)
  3. pomiędzy Halą Widowiskowo – Sportową Winiary Arena, basenem Delfin i Lodowiskiem – ul. H. Sawickiej 22-24
  4. przy Sanktuarium św. Józefa
  5. przy ul. Górnośląskiej 10 (Karafka, Ziemia Kaliska)
  6. przed budynkiem WPA – UAM, ul. Nowy Świat 28 – 30
  7. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
  8. Zawodzie (przy grodzisku)
  9. przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego (plac Bogusławskiego)
  10. ul. Poznańska (przed wejście na kampus PWSZ)

Obsługa Infokiosków - Centrum Informacji Turystycznej
tel. 605 030 493
fax. 62 598 27 31
e- mail: it@um.kalisz.pl, awierzejska@um.kalisz.pl

www.sit-wlkp.eu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity