SAK ma rok

W lutym 2022 roku powstało Społeczne Archiwum Kaliszan przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka. Kaliska książnica zaprasza na spotkanie podsumowujące pierwsze dwanaście miesięcy istnienia SAK.

- W lutym 2022 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, zdecydowaliśmy o powołaniu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka Społecznego Archiwum Kaliszan - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia. - Przez ostatnie dwanaście miesięcy udało nam się zgromadzić niezwykle interesującą kolekcję artefaktów, ilustrujących historię Kalisza oraz życie codzienne jego mieszkańców, a także podjąć wiele inicjatyw popularyzujących SAK.

Pierwszy rok działalności SAK zostanie podsumowany podczas wyjątkowego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 7 lutego, o godzinie 12.00, w bibliotece głównej, przy Legionów. Wśród gości pojawią się m.in. przedstawiciele Centrum Archiwistyki Społecznej, a także bibliotek z terenu południowej Wielkopolski, które prowadzą podobne archiwa bądź wyrażają ambicję powołania ich do życia oraz historycy, regionaliści i miłośnicy dziejów miasta.

WKST za MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu