Informacja Turystyczna z czterema gwiazdkami PSIT

Punkt Informacji Turystycznej kaliskiego magistratu otrzymał czterogwiazdkowy certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. - To najwyższa z możliwych ocen świadczonych przez nas usług - podkreślają pracownicy IT.

Okazją do wręczenia certyfikatów były Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki. - Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kaliski punkt Informacji Turystycznej, jako jeden z czterech punktów w Wielkopolsce, otrzymał Certyfikat z czterema gwiazdkami - informują Michalina Bodusz i Paulina Jakubowska, reprezentujące na uroczystości Informację Turystyczną kaliskiego magistratu.

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. jej celem jest zapewnienie przede wszystkim odpowiedniej jakości obsługi turystów przez pracowników Informacji Turystycznej. Certyfikaty przyznawane są w czterech kategoriach. W zależności od spełnianych kryteriów, punktom informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Certyfikacja przyznawana jest co dwa lata.

Podczas gali podsumowano również regionalny etap Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT. Ekspozycja multimedialna w kaliskim Ratuszu została Laureatem Wielkopolskiego Etapu Regionalnego, a tym samym nasza wystawa dostała nominację do ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny! Już teraz cieszymy się z tego wyróżnienia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

WKST