Muzyka filmowa w szkole muzycznej

Z okazji swojego 100-lecia istnienia Państwowa Szkoła Muzyczna im. H. Melcera przygotowała, we współpracy z Miejską Szkołą Muzyczną z partnerskiego Hamm, polsko-niemiecki projekt „100 lat muzyki filmowej”.

Od pół roku 60 młodych muzyków z obu miast ćwiczy utwory z filmów polskich, niemieckich i innych produkcji, które zostaną zaprezentowane na wspólnych koncertach w Kaliszu i Hamm.
W piątek 13 września do Kalisza przyjechała grupa niemiecka, by ćwiczyć wspólnie z polskimi uczniami. Poza czasem intensywnych prób młodzież spędziła kilka dni zwiedzając Kalisz, Gołuchów, bawiąc się na kręgielni i na basenie, ucząc się od siebie języka niemieckiego i polskiego. W październiku uczniowie kaliskiej szkoły odwiedzą swych kolegów z Hamm i również zagrają wspólny koncert: 4. października w Lippstadt i 5. października w Hamm.

Koncert w Kaliszu odbędzie się w środę 18 września o godzinie 18.00 w siedzibie PSM.

Zdjęcia: PSM