Od juniora do seniora. Koncert dla mieszkańców osiedla Serbinów

Zapraszamy mieszkańców Osiedla Serbinów 20 września br., w niedzielę, od godziny 16 do 18.00, na koncert orkiestr dętych. Na placu zabaw przy ul. Podmiejskiej Będziemy podziwiać talenty muzyków Orkiestry OSP Dobrzec pod dyrekcją Henryka Siudy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rychnów pod dyrekcją Jacka Konopczyńskiego.

Orkiestra OSP Dobrzec swój dorobek muzyczny prezentuje podczas uroczystości państwowych, kościelnych, jubileuszów, przeglądach orkiestr dętych powiatowych i wojewódzkich, na koncercie noworocznym czy koncercie kolęd w kościele parafialnym. Od 35 lat orkiestrą kieruje Henryk Siuda. Orkiestra liczy 35 członków. Grają w niej młode pokolenia dawnych muzyków.

Obecnie w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Rychnów gra 40 muzyków i tańczy 8 dziewcząt. Już rok po odmłodzeniu składu orkiestry muzycy zaczęli osiągać znaczące sukcesy na przeglądach powiatowych i wojewódzkich. Od 1995 r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta nawiązała współpracę z orkiestrą z Erfurtu i z gminą Adażi na Łotwie, co zaowocowało kilkakrotnymi koncertami zagranicznymi

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Osiedla Serbinów, a także kaliszan, którzy nie mają jeszcze planu na najbliższy weekend.
Organizatorami są Miasto Kalisz, środki finansowe pochodzą z Budżetu Obywatelskiego, Rada Osiedla Serbinów oraz Klub Osiedlowy Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nie zapomnijmy maseczek ochronnych, zachowujmy bezpieczny dystans!

WKST