Przyjechali fotografować Kalisz

Instagramerzy skupieni w grupie Mobile Photo Trip gościli w weekend w Kaliszu. To, co zobaczyli, utrwalali na fotografiach wykonanych telefonami komórkowymi.

Fotograficy z Mobile Photo Trip już od pięciu lat odwiedzają różne miasta Polski, by robić w nich dziesiątki zdjęć w mniej lub bardziej znanych miejscach. Tym razem na cel swojego pleneru wybrali Kalisz. W najstarszym z polskich miast zobaczyli m.in. reprezentacyjną aleję Wolności, most kamienny czy kilka ciekawszych architektonicznie kamienic. Chętnie fotografowali także ratusz, kościół pw. Miłosierdzia Bożego, kaliskie murale i kompleks Calisia One. Podczas swojego pobytu w południowej Wielkopolsce odwiedzili także Gołuchów.

Zrobione przez członków grupy Mobile Photo Trip zdjęcia naszego miasta pojawiać się będą w najbliższych dniach na portalu społecznościowym Instagram pod hashtagiem #mobilephototrip_kalisz. Autor najciekawszej fotografii zostanie wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk