Wakacyjnie w MDK

Obecna sytuacja spowodowała wiele ograniczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dlatego w tym roku zamiast półkolonii Młodzieżowy Dom Kultury zaproponował swoim wychowankom warsztaty: taneczne, wokalne, akrobatyczne, umuzykalniające, plastyczne, sensoryczne oraz projektowo-krawieckie.

Warsztaty odbywały się w pierwszym tygodniu wakacji i zakończyły w piątek 3 lipca.  Efektem tych artystycznych działań wakacyjnych były m. in wielkoformatowe, abstrakcyjne prace inspirowane sztuką LAND ART–u, które ożywiły MDK–owskie „podwórko”, łapacze snów wykonane przez najmłodszych uczestników warsztatów podczas zajęć kreatywno-sensorycznych, a także wspaniałe worko-plecaki oraz torebki na pas, które powstały ze starych nogawek jeansowych, zaprojektowane i uszyte podczas maratonu krawieckiego „Nogawka Challenge”.

Uczestnicy zajęć projektowo-krawieckich zapoznali się także z podstawami ekoprintingu i tą metodą ozdobili eko-torby na zakupy.
Ponadto zajęcia taneczne, instrumentalne, plastyczne przyczyniły się do rozwijania zainteresowań uczestników, a grupa wokalna z pracowni WOKALMANIA oraz Zespół Muzyki Dawnej „ Alla Semibreve”, przygotowały repertuar, który zostanie wykorzystany do pracy w nowym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia MDK