Zaproszenie na wykład online

Na Facebooku Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu można obejrzeć i odsłuchać wykład doktora Makarego Górzyńskiego pod tytułem „Biografia architekta na pograniczu pustki. Józefa Chrzanowskiego życie i śmierć w Kaliszu”.

Dzięki tej niecodziennej podróży do Kalisza końca XIX wieku poznamy człowieka, którego projekty na zawsze odmieniły obraz i codzienność gubernialnego miasta nad Prosną ˗ przekonuje dr Makary Górzyński.

Wystąpienie (2 godziny) odbyło się w styczniu 2021 roku w sali Studio gmachu CKiS przy ulicy Łaziennej.

Wykład będzie dostępny od 22 lutego 2021 roku (od 17:00) na kanale YT CKIS w Kaliszu:

Dr Makary Górzyński jest badaczem i popularyzatorem historii Miasta Kalisza przełomu XIX i XX wieku, laureatem tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

WKST