Mural odsłonięty

Ścianę budynku przy ul. Górnośląskiej 9 ozdobił mural. Projekt powstał w ramach współpracy międzynarodowej Kalisza z partnerskim miastem Hamm. Stworzyli go artyści Wojciech Brewka i Tanja Prill

Uroczystego odsłonięcia muralu i przecięcia wstęgi dokonali dziś: Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza; Grażyna Dziedziak, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki; Tanja Prill, Wojtek Brewka; Piotr Bigora, dyrektor Wieży Ciśnień; Manfred Lindemann, burmistrz Hamm; Uwe Sauerland, dyrektor Biura Rady Miasta Hamm.

Chciałem pogratulować naszym artystom Wojciechowi i Tanji wspaniałej pracy. Właśnie na taki efekt liczyliśmy. Praca Tanji i Wojtka ozdobiła to miejsce i zmieniła  jego wizerunek. To namacalny efekt wspaniałej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym miastem partnerskim, mam nadzieję, że jeszcze wiele przed nami - mówił Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Kaliszanin Wojciech Brewka nie krył, że stworzenie wielkoformatowego obrazu w rodzinnym mieście było jego marzeniem.
Dziękuję za możliwość realizacji jednego z moich marzeń.
To mój pierwszy taki projekt w Kaliszu, efekt pracy dwojga artystów. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zrealizować ten projekt. Jako, że za marzenia nie powinno się otrzymywać wynagrodzenia, swoje pragnę przeznaczyć na aktywność artystyczną w Kaliszu. Już wkrótce wrócę do Was z nowym projektem. Tym razem do współpracy zaprosiłem kaliskich twórców. Razem stworzymy ciekawy projekt dla naszego miasta - powiedział Wojciech Brewka.