Szczepienia przeciw COVID-19 (Aktualizacja)

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów oraz zgłoszenia osób w wieku 18-69.

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. W pierwszej kolejności zapisać będą mogli się seniorzy, którzy skończyli 80 lat.
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
• od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
• od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
25 stycznia rozpoczęły się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Od 15 stycznia ruszyły także zgłoszenia osób w wieku 18-69. Zgłoszenia to nie to samo co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Osoby w wieku 18-69 mogą od 15 stycznia zgłaszać chęć zaszczepienia poprzez specjalny formularz. Aby zgłosić chęć zaszczepienia wejdź na stronę www.gov.pl/szczepimysie następnie kliknij  „ zgłoszenie” . Wypełnij formularz (podaj imię i nazwisko, nr telefonu, email, kod pocztowy i nr telefonu). Na adres mailowy otrzymasz widomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz wystawione e-skierowanie. Wówczas musisz zarejestrować się na konkretny termin.

Jak dokonać rejestracji:
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię 989 . Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989
Do zapisu wystarczy nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego. Na podany nr otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
Miejsce szczepienia dostępne na stronie TUTAJ
2. Zarejestruj się elektroniczne poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Ten system rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.
3. Skontaktuj się z POZ ( Podstawowa Opieka Zdrowotna)
4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

Ważne! Nowa forma rejestracji dla osób powyżej 70 roku życia. Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Pamiętaj! Tylko numer 664 908 556 jest przeznaczony do rejestracji na szczepienia poprzez SMS. Jeżeli dostaniesz SMS-a z innego numeru, nie odpowiadaj! Może to być próba wyłudzenia pieniędzy. Zawsze weryfikuj numer telefonu na stronie gov.pl/szczepimysie

W Kaliszu szczepienia przeciw COVID-19 realizuje obecnie dziewięć punktów:
1) Centrum Medyczne LUX MED. Sp. z o.o. -  ul. Chopina 9, tel. 22 33 22 849
2) PULS Sp. z o.o. - ul. Polna 29 , tel. 539 294 267 między godz. 11.00-13.00
3) WSZ im. Ludwika Perzyny w Kaliszu - ul. Poznańska 79, tel. 606 445 155 między godz. 8.00-14.00
4) Przychodnia Rodzinna „DOBRZEC” - ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 36, tel. 62 585 27 00
5) Artur Tarasiewicz - ul. Winiarska 12, tel. 62 767 00 66
6) Piomed- Gutkowski Spółka Jawna - ul. Graniczna 76k, tel. 62 767 80 70
7) Arsmedica Spółka Partnerska Lekarzy - ul. Babina 3, tel. 62 580 22 52
8) Kidsclinik Sp. cywilna - ul. Adama Asnyka 25,  tel. 505 636 635
9) WSZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza tel.730 524 366 między godz. 8.00 -14.00      .

Miasto Kalisz zapewni dowóz osób mających trudności z dotarciem do punktu szczepień. Dowóz dotyczy osób:
• Posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w. schorzeniami
• Mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.
Miasto utworzyło specjalną infolinię dla osób mających zamiar skorzystać z dojazdu 506 162 319. Infolinia działa w godzinach 7.30- 15.30.

cover Facebook .png [1.15 MB]

Dodała: Agnieszka Pawełczyk - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych