KKM - Kaliska Karta Mieszkańca

Program „Kaliska Karta Mieszkańca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta Kalisza, rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód czy nie. Karta upoważnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów przysługujących użytkownikom Karty, realizowanych przez Miasto Kalisz oraz oferowanych przez partnerów przystępujących do Programu. 

złóż wniosek o wydanie KKM drogą elektroniczną

 

Dowiedz się więcej:    
 Wymagane dokumenty i miejsce składania wniosku    Wykaz ulg i partnerów    Zostań partnerem programu

  

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.png [37.82 KB]

Równocześnie funkcjonuje Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, która upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Karta wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 roku życia lub do 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Ogólnopolska karta upoważnia do korzystania z określonych zniżek na terenie całego kraju. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny oraz lista miejsc i zniżek dostępna jest na stronie internetowej: https://rodzina.gov.pl.

 

Karta wydawana jest bezpłatnie, jedynie w przypadku wydania duplikatu karty pobiera się opłatę w wysokości 11,00 zł.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Kalisza zapraszamy do składania wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza, ul. Kościuszki 1A, Biuro Obsługi Interesanta – stanowisko 24. Więcej informacji pod nr tel. +48 62 5049747.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, wniosków i partnerów programu znajdują się na stronie.