Program „Kaliska Karta Mieszkańca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta Kalisza, rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód czy nie. Karta upoważnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów przysługujących użytkownikom Karty, realizowanych przez Miasto Kalisz oraz oferowanych przez partnerów przystępujących do Programu. 

Partner Kaliskiej Karty Senior, firma AUDIOFON przy ul. Babina 2 w Kaliszu, przygotowała dla swych klientów promocję z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Usłysz „KOCHAM” od najważniejszych osób na świecie to akcja skierowana do Pacjentów, posiadaczy Kaliskiej Karty Senior, którzy w dniach 15.01 a 31.01.2019r. wykonają badanie słuchu w jednym z naszych oddziałów oraz do 28.02.2019r. zakupią co najmniej jeden aparat słuchowy. Każda osoba, która spełni powyższe warunki będzie mogła odebrać półroczny zapas baterii do swoich nowych aparatów słuchowych GRATIS.

 

złóż wniosek o wydanie KKM drogą elektroniczną

 

Dowiedz się więcej:    
 Wymagane dokumenty i miejsce składania wniosku    Wykaz ulg i partnerów    Zostań partnerem programu

  

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.png [37.82 KB]

Równocześnie funkcjonuje Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, która upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Karta wydawana jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio,dzieciom do ukończenia 18 roku życia lub do 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Ogólnopolska karta upoważnia do korzystania z określonych zniżek na terenie całego kraju. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny oraz lista miejsc i zniżek dostępna jest na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl.

 

Karta wydawana jest bezpłatnie, jedynie w przypadku wydania duplikatu karty pobiera się opłatę w wysokości 9,21 zł.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Kalisza zapraszamy do składania wniosków o wydanie Karty Dużej Rodziny w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, ul. Kościuszki 1A, Biuro Obsługi Interesanta – stanowisko 24. Więcej informacji pod nr te. 62 50 49 747.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, wniosków i partnerów programu znajdują się na stronie.