Po raz trzeci zmieniliśmy GPR

W dniu 25 kwietnia 2024 roku Rada Miasta Kalisza uchwaliła zmianę Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza. GPR jest najważniejszym dokumentem strategicznym odnoszącym się do działań rewitalizacyjnych prowadzonych w naszym mieście. Po raz pierwszy Program uchwalony został przez Radę Miasta Kalisza 21 sierpnia 2017 roku, a następnie zmieniony w marcu 2018 roku i w listopadzie 2021 roku.

Podstawą do aktualnej zmiany Programu był Ocena aktualności i stopnia realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza przeprowadzona w 2023 roku, która wykazała, że część zapisów z dotychczas obowiązującego GPR uległa dezaktualizacji i należy dokonać niezbędnych modyfikacji.

Z obowiązującym Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Kalisza można zapoznać się TUTAJ.

W ramach aktualizacji GPR zostały też dokonane zmiany w Regulaminie Komitetu Rewitalizacji Miasta Kalisza. Modyfikacje te były postulowane m.in. przez członków Komitetu.

Tekst: Biuro Rewitalizacji