Kaliska Rada Kobiet - zmiany w składzie

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 556/2022 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 24 sierpnia 2022 r. w skład Kaliskiej Rady Kobiet zostały powołane Ilona Kapitaniak i Urszula Janczar w miejsce Mileny Antoniewicz i Marty Śniosek-Masacz.

Skład Kaliskiej Rady Kobiet:


Jarmila Becla, psycholog, kierowniczka Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Kaliszu. Jako specjalistka pracowała z kobietami w trudnej sytuacji zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny. W Poradni Zdrowia Psychicznego - z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. Obecnie w swojej pracy zajmuje się diagnozą przemocy, problemami okołorozwodowymi, diagnozą młodzieży zdemoralizowanej - nieletnich, diagnozą problemów emocjonalnych młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Tematyka zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych to wiodący obszar w jej pracy zawodowej. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Autystycznym w Kaliszu. Prywatnie żona, matka dwójki dorosłych dzieci.

Iwona Cieślak, od 2007 roku pracuje w Urzędzie Miasta Kalisza, gdzie zajmuje się komunikacją społeczną oraz promocją. Wcześniej jako dziennikarka mediów lokalnych i regionalnych poruszała wiele tematów społecznych. Przez pięć lat pracowała jako społeczny kurator sądowy. Od 2017 roku jest przedstawicielką mieszkańców w Komitecie Rewitalizacji Miasta Kalisza. Wspiera akcje charytatywne. Autorka projektów obywatelskich związanych głównie z zazielenianiem miasta. Matka nastoletniej córki.

Izabella Galuba-Bryja, polonistka i bibliotekarz w Zespole Szkół Ekonomicznych. Edukator Holokaustu po studium Yad Vashem w Jerozolimie. Twórca innowacji pedagogicznej "Łączy nas przeszłość. Z Kalisza do Jerozolimy". Współautorka książki o lokalnym Sprawiedliwym "Adam Sztark. Opowieść o odwadze". Od 2010 r. w ZSE prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu „Silni sercem”, a od 2016 roku Koło Przyjaciół Biblioteki. Wyróżniona tytułem Wielkopolski Nauczyciel Roku. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie wolontariatu, m.in. Wolontariusz roku - nagroda Prezydenta Kalisza i Wielkopolski Wolontariusz Roku. Intelektualne ADHD – koordynuje wiele projektów edukacyjnych i konkursów - jej uczniowie kilkukrotnie wygrywali międzynarodowe konkursy. Uwielbia dalekie podróże „za jeden grosz”, zafascynowana historią Kalisza i kulturą żydowską. Nad życie kocha swoje córki bliźniaczki, męża i szczeniaka Karmela.

Majka Graf, pedagog specjalny, terapeutka, animatorka wydarzeń kulturalnych i projektów społecznych, instruktorka teatralna, współzałożycielka Fundacji Kwadratura. Miasto jest dla niej przestrzenią do spotkań, miejscem budowania relacji, podczas których każdy może doświadczyć twórczej podróży. Kocha stare kamienice i ich podwórka. Jest autorką takich projektów, jak Kultura na trawie, Podwórkowa kultura, Sąsiedzi, Zamigana Lektura i wiele innych.

Urszula Janczar, dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, mgr filologii angielskiej, logopeda, egzaminator OKE w zakresie języka angielskiego. W szkole realizuje wiele ciekawych projektów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie rozwijają się zdobywając nowe kompetencje i umiejętności. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci.

Ilona Kapitaniak, nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu, trener i sędzia nordic walking, aktywnie działa w Klubie Kalisia Nordic Team. Wraz z klubem zachęca mieszkańców Kalisza do aktywności fizycznej w ramach projektu „ Pierwsze kroki z Nordic Walking.” Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.

Batbolor Magsar Khuchit, lekarz pediatra, asystentka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Urodziła się w Mongolii. Kaliszanką została w wieku 9 lat. Jak podkreśla, dzięki wsparciu kaliskich nauczycieli - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kaliszu i I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu zdobyła wymarzony zawód. Pracuje w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W czasie nauki w liceum i podczas studiów działała charytatywnie, m.in. w Leo Club Calisia. Po latach łódzkich wraz z rodziną wróciła do Kalisza.  Prywatnie żona i matka dwójki dzieci.

Kamila Manuela Majewska, ekonomistka, pedagog, wykładowczyni akademicka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza. Od lat pracuje z młodzieżą licealną oraz ze studentami Akademii Kaliskiej. Prowadziła wykłady na Uniwersytecie w Perugii we Włoszech, w Vigo w Hiszpanii, Bragancy w Portugalii oraz Kozani w Grecji. Społeczniczka. Od 2002 radna w Radzie Miasta Kalisza. Bliskie są jej tematy finansów publicznych i samorządu terytorialnego. Kilkanaście lat poświęciła pracy na rzecz SLD, obecnie działa społecznie w Stowarzyszeniu Ziemia Kaliska Razem.  Należy do Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Poznaniu. Samodzielnie wychowuje córki Aleksandrę i Nicolę.

Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, doktor nauk humanistycznych, teoretyk muzyki, muzykolog, menedżer oświaty, słuchaczka MBA ZSW UAM UEP.  Od 1991 r. pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym w Kaliszu. Od wielu lat pełni funkcję prodziekana ds. studenckich i kształcenia, przez cztery kadencje była członkiem Senatu UAM. W latach 2007- 2012 r. była dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu. Zajmuje się działalnością naukową oraz popularyzatorską. Jest współtwórczynią Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Kaliskie Forum Organowe oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Viva Calisia”.  Jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego, członkinią Zarządu Fundacji Ewy Iżykowskiej „Arte Eva”, współtwórczynią i członkinią Stowarzyszenia na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM „Artem Docendi” oraz współtwórczynią Stowarzyszenia na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu „Tryton”. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Prywatnie żona kaliskiego przedsiębiorcy, mama dwójki dorosłych dzieci i babcia prawie 2-letniego Jana.

Aneta Staniszewska, przedsiębiorczyni, prezes Fundacji Klucz, wiceprezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Zawodowo zajmuje się pośrednictwem i doradztwem finansowym. Społecznie działa na rzecz dzieci i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Za działalność charytatywną wyróżniona m.in. tytułem Wolontariusza Roku 2019. Zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce w Plebiscycie Osobowość Roku. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci.

Weronika Wodiczko, zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy. Jej pasją jest sport, przede wszystkim bieganie i triathlon. Społecznie organizuje wiele imprez biegowych, jest koordynatorką Fundacji Parkrun w Kaliszu. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.

 

Dodała: Agnieszka Pawełczyk - WSSM
Wersja do druku
Wersja PDF