Skład Młodzieżowej Rady Miasta

Anna Druciarek – Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

 

Anna Druciarek - Przewodnicząca w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza

W Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza pełni funkcję przewodniczącej.

Na co dzień zdobywam wiedzę w zakresie kosmetologii oraz występuje na łamach Latarnika Kaliskiego. Rozwijam się w różnych dziedzinach, które nie zawsze są ze sobą związane. Stawiam sobie cele i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych – w ostatnim czasie brałam udział w rejsie szkoleniowym Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, podczas którego rozwijałam swoje umiejętności liderskie oraz zmierzyłam się ze swoimi lękami. Można mnie spotkać w Kaliszu (i nie tylko!) podczas wielu inicjatyw. Prowadziłam m.in. koncert filharmonii, zwieńczający rok kulturalny Marii Konopnickiej oraz międzyszkolny turniej e-sportowy „E-Calisia”. Miałam przyjemność wręczać stypendia zdolnej kaliskiej młodzieży oraz współorganizować konkurs plastyczny „Przyjaciel do Adopcji”, który zwracał uwagę na cierpienie zwierząt. Największą radość sprawia mi uśmiech drugiego człowieka – m.in. właśnie dlatego możecie mnie teraz poznać, (a może tylko sobie przypomnieć)! Chcę, aby Kalisz był przestrzenią dla każdego, ale nie zrobię tego sama! Liczę na wasze zaangażowanie i pomysły, które wspólnie zrealizujemy!

 

Piotr Juszczak – III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Piotr Juszczak.png - Sekretarz w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza.

W Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza pełni funkcję sekretarza.

Mam na imię Piotr i jestem uczniem klasy III kaliskiego „Kopca” o profilu matematyczno-fizycznym. Uwielbiam pracę z ludźmi i dla ludzi, dlatego też zostałem młodzieżowym radnym. Jestem Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego III LO w Kaliszu oraz laureatem i finalistą konkursów o tematyce religijnej i prawnej. Jednak na tym nie poprzestaje i chciałbym „sięgać gwiazd”. Prywatnie interesuje się muzyką, co jest powiązane z chórem „Kopernik”, do którego należę. W wolnej chwili uwielbiam spędzać czas ze znajomymi oraz rozwijać się na podłożu matematyczno-fizyczno-chemicznym.

 

Nicole Majewska - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Nicole Majewska - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Nazywam się Nicole i na co dzień uczę się w 1 LO im. Adama Asnyka w Kaliszu. Angażuje się w życie szkoły poprzez pracę w samorządzie na rzecz naszej społeczności wraz z moimi przyjaciółmi, uwielbiamy wychodzić z nowymi inicjatywami i świeżymi pomysłami. Zawsze chciałam angażować się w życie Kalisza, zaczynając już w podstawówce pracę w wolontariacie i potem wychodząc z inicjatywami różnych pomysłów i projektów np. na rzecz domu pomocy społecznej, lub sprzątania ulic miasta. Uwielbiam sport, w szczególności siatkówkę za to że jest tak integracyjna i może być rozgrywana w wielu różnych formatach. Od zawsze też dużą część mojego życia stanowiła muzyka, śpiewam i uwielbiam grać na ukulele, dołączając do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza mam nadzieje, że uda mi się pomóc zmienić nasze miasto na lepsze.

 

Aleksandra Mrozińska - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Aleksandra Mrozińska - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza  - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Mam na imię Ola i uczę się w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu na kierunku technik fotografii i multimediów, gdzie również pełnie funkcje Przewodniczącej samorządu uczniowskiego. Moja pasja jest robienie zdjęć, filmów oraz podróżowanie. W szkole mogę w pełni rozwijać swoje hobby, łącząc przyjemne z pożytecznym. Pomoc niesiona drugiemu człowiekowi wywołuje u mnie wiele pozytywnych emocji. Bycie przewodniczącym pozwala mi spełniać się społecznie oraz doświadczać rzeczy, których normalny uczeń nie dostrzega.

 

Marta Nowak – Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Marta Nowak – Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza –  Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Nazywam się Marta i mam przyjemność zasiadać w MRMK już po raz drugi, dlatego – być może – część z was już mnie kojarzy. Wbrew pozorom mam całkiem barwną osobowość (może i nawet intensywniejszą od moich włosów). Uwielbiam ludzi z pasją i sama również staram się rozwijać własne interesowania. Od dzieciństwa kocham się w książkach i pisaniu. Nierzadko spędzam czas rysując po nocach, a i zdarza mi się przenieść kreatywność na własną twarz – za pomocą makijażu. Zawsze ciekawiła mnie ludzka psychika i jej mroczniejsza część, dlatego studiuję kryminologię i kryminalistykę na bezpieczeństwie wewnętrznym w Kaliszu (swoją drogą, bardzo ciekawy kierunek). Działalność w radzie jest dla mnie szansą do tworzenia ciekawych wydarzeń w zmotywowanym do pracy gronie. Od dziecka uwielbiałam zgłaszać się do pomocy przy akcjach charytatywnych i byłam czynnym członkiem wielu wolontariatów. Upływ czasu nie zabił we mnie tego zaangażowania, dlatego cieszę się, że mogę wspólnie z pozostałymi radnymi pozytywnie wpływać na życie Kalisza. Takie rzeczy sprawiają, że czuję się prawdziwie żywa.

 

Joanna Pacholska – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Joanna Pacholska - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Nazywam się Asia Pacholska i uczęszczam do I LO im. Adama Asnyka, o profilu lingwistycznym. Jestem osobą dojeżdżającą do Kalisza, więc kandydowałam do rady, aby pomagać i wspierać nie tylko osoby zameldowane w Kaliszu. Mam wielkie zamiłowanie do sportu i zwierząt. Chętnie uczestniczyłam w harcerstwie, przekazywałam betlejemskie światełko pokoju, byłam na wielu obozach. Mam za sobą 4 letnią karierę jeździecką, startowałam w zawodach konnych i zdałam Brązową Odznakę Jeździecką. Dzięki wolontariacie i pracy w stadninach mam doświadczenie w hipoterapii i pracy z dziećmi, co uważam, że obudziło we mnie chęć pomocy innym. Jestem osobą otwartą, przyjazną, która chętnie wysłucha każdego pomysłu dotyczącego zmian w naszym mieście.

 

Kacper Pawłowski - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Kacper Pawłowski - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Mam na imię Kacper i uczę się na kierunku „Technologia Drewna” w Technikum im. Św. Józefa. Jestem wiceprzewodniczącym szkoły oraz przewodniczącym w Internacie Cudów. Na swoich posadach jestem otwarty na pomoc. Pasjonuję się stolarstwem, ale to nie jedyna rzecz, którą lubię robić. Interesuję się motoryzacją, hobbistycznie grafiką komputerową i tworzeniem animacji. Ostatnio wykonałem prostą animację loga Miasta Kalisza oraz Młodzieżowej Rady Miasta, którą możecie zobaczyć na filmie promującym turniej E-Calisia na stronie PlayPoint. Uwielbiam jazdę samochodem! Jestem pomocnym i skromnym człowiekiem, podczas wykonywania swoich zadań stawiam na profesjonalizm i dokładność. Dla mnie efekt końcowy musi być wykonany w 100% dobrze.

 

Jakub Pietrzak - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Jakub Pietrzak - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Uczę się na profilu informatycznym. Jest to pasja, która towarzyszy mi od najmłodszych lat życia. Poza informatyką interesuję się piłką nożną. Do dzisiaj pamiętam, jak wraz z rodzicami obejrzałem swój pierwszy mecz. Od tego czasu jestem praktycznie na bieżąco z wiadomościami ze świata piłki. Gram również w gry komputerowe, co w sumie nie powinno być żadną tajemnicą. Dzięki tej pasji zaangażowałem się w działalność fundacji PlayPoint, gdzie poznałem wiele nowych, ciekawych osób, z którymi często spędzam czas. Uwielbiam podróże, a zwłaszcza te zagraniczne. Dzięki nim mogę zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości i skupić się na zwiedzaniu. Dzięki projektowi Erasmus+ mogłem spełnić jedno ze swoich większych marzeń, jakim było pojechanie do Hiszpanii, poznanie tamtejszych ludzi, ich tradycji oraz poprawienie swoich umiejętności językowych. Jestem osobą, która stawia sobie wysokie wymagania w swojej pracy i działaniach. Dlatego zawsze staram się być rzetelny i staranny w podejmowanych działaniach, co przekłada się na jakość mojej pracy. Zawsze chętnie służę pomocom swoim bliskim i przyjaciołom, na których również zawsze mogę liczyć.

 

Wojciech Plichta - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Wojciech Plichta - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Mam na imię Wojciech. Obecnie jestem w I klasie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu o profilu społeczno-prawnym, pełnię rolę wiceprzewodniczącego samorządu klasowego. Cechuje mnie wysoka kultura osobista i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Potrafię uważnie i empatycznie wsłuchać się w potrzeby innych. Jestem pozytywnie nastawiony do pracy oraz otwarty na nowe pomysły. Zależy mi na tym, aby miasto mogło się rozwijać i chciałbym brać aktywny udział w jego zmianach. Angażuję się w każde powierzone mi zadanie i staram się wykonać je jak najlepiej. Jestem indywidualistą, potrafię wyrazić swoje własne zdanie i przekonania. Moje zainteresowania pozaszkolne związane są głównie ze sportem, piłką nożną. Ponadto bardzo dużą wagę przywiązuje do podróżowania, dzięki odwiedzaniu nowych miejsc mogę czerpać inspiracje, pomysły, które następnie mogłyby stać ciekawą alternatywą dla Kalisza. Mam szczerą nadzieję, że będę mógł dołożyć cegiełkę do rozwoju naszego miasta.

 

Maksymilian Płaczek - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Maksymilian Płaczek - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Na co dzień uczęszczam do I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu. To tu rozwijam się społecznie, działam w samorządzie oraz biorę udział w różnych szkolnych uroczystościach. W przeszłości brałem też udział w wolontariacie. Jestem pilny, a w pracy dokładam wszelkich starań, aby ją dobrze organizować. Staram się słuchać głosu innych, żeby pogodzić wizję każdego w grupie. W wielu sytuacjach kieruję się intuicją i empatią. Jestem dość kreatywny. W powierzonych zadaniach staram się być skrupulatny. Bacznie przyglądam się życiu społeczno-kulturalnym Kalisza. Mam szeroki wachlarz zainteresowań. Do najważniejszych należą oczywiście dziedziny, ściśle związane z moim kierunkiem - język polski, angielski oraz wos. Tym samym interesuje mnie nauka języków obcych, analizowanie i lektura tekstów, książek, a także socjologia i stosunki międzynarodowe. W wolnym czasie słucham muzyki, spotykam się ze znajomymi. Uwielbiam podróżować. Do moich hobby należą również dziennikarstwo i aktorstwo.

 

Aleksander Różalski – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Aleksander Różalski – Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Mam na imię Olek i od tego roku szkolnego jestem uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka. Chodzę do klasy społeczno-prawnej, co niewątpliwie pogłębia moją pasję, jaką jest działalność na rzecz społeczności. Oprócz tego, jestem mocno zainteresowany kulturą amerykańską oraz samym językiem angielskim. Warto też zaznaczyć, że uwielbiam modę (a zwłaszcza markę Hermès)! W wolnych chwilach słucham muzyki Lany Del Rey i Lady Gagi, co pozwala mi się zrelaksować. Moją ulubioną piosenką na ten moment jest “Salvatore”, właśnie autorstwa Lany. Niezwykle cenię sobie obecność wspierających mnie przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. W swoich działaniach zawsze stawiam na rzetelność i estetykę. Bardzo lubię słuchać opinii osób na przeróżne tematy, dzięki temu dbam o samorozwój, bowiem każda ocena w pewien sposób kształci człowieka i pozwala mu odnaleźć oraz (chociaż częściowo) zrozumieć inny punkt widzenia.

 

Kacper Siwiak – IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Kaliszu

Kacper Siwiak – Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza – IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Kaliszu.

Nazywam się Kacper Siwiak i mam 17 lat. Uczę się w IV LO w Kaliszu na profilu biologiczno-chemicznym, gdzie jestem przewodniczącym szkoły. Razem z samorządem szkolnym organizujemy wiele wydarzeń i zachęcamy uczniów do wspólnej integracji. Jestem kreatywny i nie boję się nowych rzeczy. Sam sobie wyznaczam cele i staram się je w pełni realizować. Chcę, aby w Kaliszu tętniło życie i postaram się to zrealizować. Mam dobry kontakt z rówieśnikami oraz z osobami starszymi, dlatego też chciałbym utworzyć wolontariat pod nazwą “Kalisz najstarsze miasto w Polsce łączy pokolenia”, w którym młodzież bezinteresownie pomagałaby osobom starszym lub potrzebującym. Rozwijam swoją pasję w Akademii Tańca Uniejewski, gdzie tańczę taniec towarzyski od kilku lat. Chciałbym, aby w Kaliszu odbywały się turnieje tańca towarzyskiego. Mam nadzieje że podczas naszej kadencji nie będziecie się nudzić i pokażecie, że młodzież żyje w Kaliszu!

 

Kamil Staszak – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego".

 Kamil Staszak – Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara

Nazywam się Kamil Staszak, mam 15 lat i jestem z miejscowości Kuchary położonej w powiecie pleszewskim. Uczęszczam do Technikum nr. 6 im. Janka Bytnara „Rudego w Kaliszu na profil "Ochrona Środowiska". W samorządzie klasowym pełnię funkcję skarbnika. Należę również do Ochotniczej Straży Pożarnej. Moją pasją są zwierzęta w szczególności ptaki. Oprócz tego interesuje się łowiectwem i muzyką - gram na rogu myśliwskim. Część czasu poświęcam na naukę. Moją zaletą jest to że szybko uczę się nowych rzeczy i przyswajam wiele nowych informacji. Jestem również osobą komunikatywną, odważną i pewną siebie. Głównymi inicjatywami z jakimi przychodzę do Młodzieżowej Rady Miasta jest zadbanie o wizerunek zewnętrzny miasta i zwiększenie ilości miejsc gdzie młodzież będzie mogła aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Razem możemy zdziałać więcej!

 

Wiktor Ślusarski - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

 Wiktor Ślusarski - Młodzieżowa rada Miasta Kalisza - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Mam na imię Wiktor i uczę się w Technikum im św. Józefa na profilu technik informatyk. Pełnię funkcję przewodniczącego klasy, sumiennie wykonuje swoje obowiązki i wiem, że moi koledzy zawsze mogą na mnie liczyć. Aktywnie udzielam się również w życiu szkolnym pisząc artykuły do szkolnej gazetki, uczestnicząc w różnych szkolnych uroczystościach oraz pomagam w organizacji różnych wydarzeń takich jak np. Bieg Wilczym Tropem upamiętniający żołnierzy wyklętych. Prowadzę również szkolny klub dyskusyjny, w którym wraz z uczestnikami poszerzamy swoją wiedzę, wymieniamy się poglądami oraz ćwiczymy umiejętności miękkie. Jestem również członkiem stowarzyszenia KoLiber. Pomagałem w organizacji różnych wydarzeń takich jak np. Sztafeta Ojców Niepodległości, III Dni Księstwa Kaliskiego. Uczestniczyłem również w różnych uroczystościach patriotycznych np. składałem znicz pod pomnikiem księdza Sieradzana. W wolnych chwilach lubię czytać książki oraz uprawiać sport. Wstąpiłem do Młodzieżowej Rady by uatrakcyjniać nasze miasto, by młodzież czuła się w nim jeszcze lepiej.

 

Kajetan Zawartka - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

 Kajetan Zawartka - Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu.

W Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza pełni funkcję wiceprzewodniczącego.

Od najmłodszych lat interesuję się siatkówką (sam kibicuję PGE Skrze Bełchatów) i jest to moja największa pasja. Gram już od 6 lat, zawsze godnie, reprezentując swoją szkołę i klub. Poza tym uwielbiam sport w każdym jego wydaniu, dlatego trenuję także koszykówkę, ping ponga i badmintona. Kolejną moją pasją jest geografia, kocham podróżować, jak i smakować kuchnie świata. Na co dzień cechuje mnie optymizm oraz chęć niesienia pomocy. Jako wiceprzewodniczący biorę czynny udział w życiu szkoły, abyśmy mogli zintegrować się jako społeczność. Wierzę, że siła jest we współpracy i razem możemy wnieść wiele dobrego, także w życie naszego miasta.