Grant dla Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza

7 grudnia 2023r. w siedzibie Wydziału Edukacji Fundacja PlayPoint we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Kalisza otrzymała dofinansowanie w wysokości 17 tys. zł na realizację projektu „ Kalisz Młodzieżowych Inicjatyw”. Środki zostały pozyskane z zadania „Postawmy na młodzież”. Przedsięwzięcie grantowe jest finansowane ze środków otrzymanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033

W ramach inicjatywy, Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w cyklu warsztatów, mających na celu pobudzenie aktywności społecznej wśród młodzieży oraz zwiększenie świadomości o działalności MRMK.

Główny nacisk projektu skupia się na warsztatach, które nie tylko rozwijają umiejętności uczestników, ale również ukazują, w jaki sposób młodzież może wpływać na kształtowanie życia społeczności lokalnej. Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza podzielą się swoimi doświadczeniami, inspirując młodzież do aktywnego uczestnictwa w lokalnej społeczności.

Warsztaty zostaną zorganizowane w 6 szkołach z Kalisza oraz powiatu kaliskiego, dostarczając uczestnikom unikalnych doświadczeń i umiejętności. Projekt jest nie tylko szansą na rozwój osobisty, ale również na budowanie silniejszej społeczności, w której młodzież odgrywa istotną rolę.