Kaliski Festiwal Nauki – podsumowanie

21 marca 2024 r. miało miejsce największe wydarzenie naukowo – rozrywkowe Południowej Wielkopolski. We współpracy Miasta Kalisza i Uniwersytetu Kaliskiego oraz partnerów powstało nowatorskie wydarzenie edukacyjne „Kaliski Festiwal Nauki”

Liczba osób, które odwiedziło kampus studencki podczas Kaliskiego Festiwalu Nauki przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Blisko 5 tysięcy uczniów poznawało, uczyło
oraz bawiło się razem z nami w tym szczególnym dniu. Do dyspozycji uczniów oddaliśmy ponad 100 stoisk o różnorodnym charakterze: medycznym, społecznym, humanistycznym oraz technicznym. Dodatkowo uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę dzięki wykładom oraz warsztatom mającym miejsce na scenie Kaliskiego Festiwalu Nauki.

To już pewne, będzie kolejna edycja KFN. Na spotkaniu podsumowującym festiwal, które miało miejsce 4 kwietnia 2024 r. w Uniwersytecie Kaliskim pojawiły się pierwsze plany organizacyjne oraz działania które pozwolą nam udoskonalić kolejną edycje Kaliskiego Festiwalu Nauki.

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje Festiwalu: współorganizatorom, wystawcom, sponsorom oraz uczniom i nauczycielom wszystkich kaliskich szkół, którzy pracowali na wysoki poziom edukacyjnego przedsięwzięcia.
    „ Liczba osób, które odwiedziło kampus studencki podczas Kaliskiego Festiwalu Nauki bardzo nas zaskoczyła, podobnie jak pozytywne sygnały, które do nas dotarły. Forma festiwalu sprawdziła się i już dzisiaj możemy planować kolejną edycję. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie” – powiedziała Ewelina Dudek naczelnik Wydziału Edukacji kaliskiego Urzędu Miasta podczas spotkania podsumowującego to wydarzenie.

Już dziś cieszymy się na myśl o wspólnej pracy z Uniwersytetem Kaliskim oraz innymi współorganizatorami. Liczymy, że tym działaniem zainspirujemy uczniów i nauczycieli, by zmienić szkołę i metody nauczania. A Państwa już dziś zapraszamy na kolejną edycję Kaliskiego Festiwalu Nauki, która odbędzie się wiosną 2025r. Powspominajmy raz jeszcze oglądając fotorelację z I Edycji Kaliskiego Festiwalu Nauki.