Uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Dziś mija ósma rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Pamięć ofiar uczcili dziś m.in. Grzegorz Sapiński – Prezydent Miasta Kalisza i Andrzej Plichta – Przewodniczący Rady Miasta, którzy złożyli kwiaty na grobie śp. Gabrieli Zych.

Wieloletnia prezes stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” w Kaliszu zginęła podczas tragicznego lotu 10 kwietnia 2010 roku.

Rocznica katastrofy smolenskiej 2018-04-10_1.JPG [1.51 MB]

Kwiaty na grobie Gabrieli Zych złożyli także: w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej –  Marlena Maląg, Wicewojewoda Wielkopolski, w imieniu Prezesa Rady Ministrów – Anna Zarębska, kierownik Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu oraz rodzina zmarłej.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek