Konferencja Trenerów Tenisa

W dniach 27-28 kwietnia 2019 na Hali Tenisowej PWSZ w Kaliszu odbędzie się tradycyjna 30 Konferencja Trenerów Tenisa oraz Warsztaty szkoleniowe w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa.

Organizują ją wspólnie Polski Związek Tenisowy, Akademia Trenerów Tenisa przy współpracy z Miastem Kalisz oraz PWSZ Kalisz - Wydział Rehabilitacji i Sportu. Partnerem akcji jest KKS WŁÓKNIARZ 1925 Kalisz Sekcja Tenisa.

Temat wiodący to :
Zintegrowane podejście do nauczania oraz treningu - od Tenisa 10 do wysokiego wyczynu
Nowatorska tematyka i wysoki poziom wykładowców.

Gościem „zagranicznym” i gwiazdą konferencji będzie Ruben Neyens - jeden z najlepszych na świecie specjalistów zajmujących się treningiem zintegrowanym oraz sprawnościowym, zarówno w odniesieniu do młodych tenisistów jak i zawodników wyczynowych. Ruben łączy pracę Dyrektora ds. szkolenia trenerów i trenera przygotowania motorycznego w federacji holenderskiej. Jest współautorem min. podręcznika KidsTennis oraz podręcznika trenera przygotowania motorycznego. Jako ekspert (także ITF oraz Tennis Europe) Ruben wystąpił na ponad 80 konferencjach w wielu krajach świata. Ostatnio wykładał podczas konferencji DTB (Niemcy) oraz PTR Symposium w USA. Jego wykład o nauczaniu pracy nóg podczas ITF Regional Coaches Conference Europe został oceniony jako najlepszy. Jest znany z praktycznego sposobu pracy i wspaniałych, inspirujących, prezentacji.
https://www.youtube.com/watch?v=zklibd9siTE
https://www.instagram.com/ruben.neyens/

Wspomagać go będzie Mieczysław Bogusławski, jeden z twórców zintegrowanego podejścia do treningu, współautor sukcesów Magdy Fręch oraz Kamila Majchrzaka oraz Piotr Unierzyski - Metodyk PZT.

Podczas dwudniowej konferencji zgłębiane będą tajniki treningu zintegrowanego, ale także następujące informacje:
1. Jak nowocześnie rozwijać umiejętności motoryczne u młodych zawodników.
2. Jak (w nieco inny sposób niż klasycznie) rozwijać koordynację ruchową,
3. Jak wygląda podejście holistyczne do treningu zwinności i pracy nóg.
4. Jak lepiej uczyć młodych zawodników atakowania do siatki.
5. Jak lepiej nauczać gry z głębi kortu – od poziomu czerwonego do zielonego.
6. Jak lepiej nauczać serwowania oraz returnowania na poziomie pomarańczowym.

Zajęcia będą miały charakter praktyczny, bez zbędnego teoretyzowania, dając możliwość przeniesienia ich wprost do codziennej pracy.

Tekst: organizatorzy
Wersja do druku
Wersja PDF