Gratulacje dla profesora Ryłki

Andrzej Ryłko - dyrygent-chórmistrz, wykładowca Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, otrzymał tytuł profesora w dyscyplinie sztuki muzyczne. Dziś gratulacje złożył profesorowi Krystian Kinastowski.

Profesor Andrzej Ryłko od ponad dwudziestu lat wykłada na kaliskim wydziale UAM. Jest kierownikiem Muzyki Organowej i Sakralnej, prowadzi seminaria i klasę dyrygowania. Pracuje także na Uniwersytecie Łódzkim. Profesor Ryłko jest założycielem wielu zespołów wokalnych i chórów. Obecnie prowadzi dwa - jeden w Ostrowie Wielkopolskim i jeden w Łodzi. Za swoją pracę naukową, pedagogiczną i artystyczną profesor Ryłko był wielokrotnie nagradzany.

Dzisiejsze spotkanie w ratuszu było nie tylko okazją do gratulacji. Profesor Andrzej Ryłko i prezydent Krystian Kinastowski rozmawiali o kaliskich tradycjach chóralnych oraz przyszłości szkolnictwa wyższego w naszym mieście.Po spotkaniu z Prezydentem Miasta Kalisza profesor Andrzej Ryłko zwiedził ekspozycję multimedialną w piwnicach i na wieży kaliskiego ratusza.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza