Podróżnicy z Doliny Prosny. Pierwsza gra planszowa o naszym mieście

Szanowni mieszkańcy Grodu nad Prosną

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasze wspaniałe miasto doczekało się swojej pierwszej gry planszowej – „Podróżnicy z Doliny Prosny”, opartej na historii miasta Kalisza oraz jego symbolach. Jest to prototyp gry, który chcemy zaprezentować Państwu w formie wielkoformatowej i zaprosić do współtworzenia z nami jej ostatecznej wersji.
Podczas spotkania on-line chcemy zapoznać Państwa z powstałą grą i jej elementami, ale także zachęcić do okrywania ciekawostek historycznych związanych z kulturą
i dziedzictwem Miasta Kalisza. Aby pomóc nam w tworzeniu dodatkowych elementów gry i wskazać kierunek jej dalszego rozwoju wystarczy do nas napisać na adres mailowy kontakt@fundacjakwadratura.pl Gra była dofinansowana ze środków Miasta Kalisza w ramach mecenatu nad kulturą.

Mamy nadzieję doprowadzić do wydruku gry w formie pudełkowej, aby historyczny świat Kalisza zdobywał coraz więcej fanów, „Podróżnicy z Doliny Prosny” to nie tylko gra planszowa, ale świetna zabawa z rodziną i przyjaciółmi. To gra, która rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie, ale przede wszystkim pogłębia wiedzę o miejscu naszego pochodzenia i naszych korzeniach. W grze odnajdziemy historie miejsc zapomnianych i już niestety nieistniejących, ale przywrócenie o nich pamięci nadało im nowego współczesnego znaczenia. Zatem zapraszamy Państwa na spotkanie z naszymi Podróżnikami z Doliny Prosny, podczas którego krocząc po ulicach i miejscach na mapie Kalisza, za sprawą Zegarmistrza Stiltera, czas nie będzie miał znaczenia, a to co się wydarzy często będzie zależało od nas samych. Altruizm czy egoizm – co w nas zwycięży?

Serdecznie zapraszamy Fundacja Kwadratura.

WKST za Fundacją Kwadratura