ZDROWIE - Programy AKO

Projekty Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

 

  • Projekt profilaktyki nowotworów skóry "STOP! Czerniak" skierowany jest do mieszkańców wszystkich gmin i miast aglomeracji w wieku 50 – 64 lata.  Aby zapisać się na badanie należy wejść na stronę internetową projektu www.stopczerniak.ako.pl lub zadzwonić na bezpłatną infolinię: +48 800 808 006 i wypełnić ankietę z konsultantem. Miejsca i terminy badań wideodermatoskopem będą wyznaczane w poszczególnych gminach i miastach. Wszystkie działania realizowane są w ramach projektu „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” i skierowane są do osób w wieku 50-64 lata. Koordynatorem projektu jest Gmina i Miasto Stawiszyn, a Partnerami wszystkie gminy i miasta aglomeracji.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

 

  • Projekt pn. "Program edukacji zdrowotnej, wykrywania zakażeń HBV i HCV oraz szczepień przeciwko WZW typu B na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej". Skierowany dla mieszkańców AKO. Bezpłatne szczepienia przeciwko WZW typu B. Do szczepienia na postawie ankiety kwalifikowane są osoby spełniające wymogi formalne ( wiek 36-64) aktywne zawodowo.
    Na szczepienie można zapisać się online poprzez stronę internetową www.zoltakropla.pl lub dzwoniąc pod nr tel. +48 800 808 006.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.