Budżet Obywatelski 2023. Ruszamy 14 marca

Rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. Od 14 do 25 marca mieszkańcy mogą zgłaszać projekty zadań.

Po raz 9. mieszkańcy Kalisza będą zgłaszać i wybierać zadania, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku startujemy w poniedziałek, 14 marca. Od tego dnia, do piątku 25 marca mieszkańcy miasta mogą zgłaszać propozycje zadań.

Formularz zgłoszenia projektu można złożyć na dwa sposoby: wrzucając wniosek do urny, która stanie przy punkcie informacyjnym Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza (przy ul. Kościuszki 1a, parter) lub listownie, na adres:

Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miasta
ul. Kościuszki 1a
62-800 Kalisz

z adnotacją na kopercie: "Budżet Obywatelski Miasta Kalisza". Do formularza należy dołączyć dane kontaktowe wnioskodawcy (zapisane na oddzielnej kartce numer telefonu oraz adres email).

Niezbędne formularze, dokumenty oraz regulamin BO 2023 znajdują się w załącznikach pod artykułem i na stronie bo.kalisz.pl.

O czym należy pamiętać składając projekt do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego? Warto zwrócić uwagę na listy poparcia, które są obowiązkowe dla projektów ogólnomiejskich i lokalnych. W przypadku tych pierwszych wnioskodawca potrzebuje dziesięciu podpisów. Liczba popierających projekt lokalny określona jest indywidualnie dla każdego osiedla:

- osiedle Asnyka - 5;

- osiedle Tyniec - 3;

- osiedle Widok - 5;

- osiedle Winiary - 2;

- osiedle Zagorzynek - 2.

Przypomnijmy: na Budżet Obywatelski 2023 miasto przeznaczyło 3 800 000 złotych, z tego 800 000 złotych na zadania ogólnomiejskie. 400 tysięcy złotych z tej ostatniej puli zostanie przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone, np. nowe skwery, łąki, czy nasadzenia drzew i kwiatów.

Do dyspozycji kaliszan pozostanie kolejnych 400 tysięcy złotych na pozostałe projekty o charakterze ogólnomiejskim. 3 miliony złotych zostaną rozdysponowane na zadania lokalne.

Poniżej publikujemy harmonogram tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza.

Zgłaszanie projektów: 14 - 25 marca 2022

Weryfikacja projektów przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta Kalisza i jednostki organizacyjne Miasta Kalisza oraz ich opiniowanie przez organy jednostek pomocniczych Miasta Kalisza i Komitet Rewitalizacji: 14 marca - 3 czerwca 2022

Opiniowanie projektów przez stałe Komisje Rady Miasta Kalisza: 8 - 30 czerwca 2022

Dopuszczenie projektów pod głosowanie przez Prezydenta Miasta Kalisza: do 15 lipca 2022

Przeprowadzenie procedury odwoławczej i ogłoszenie ostatecznych list projektów.: do 12 sierpnia 2021

Głosowanie internetowe: 29 sierpnia - 9 września 2022

Głosowanie tradycyjne: 29 sierpnia - 2 września 2022

Mobilny punkt głosowania: 29 - 31 sierpnia 2022

Ogłoszenie wyników głosowania: do 7 października 2022 r.

Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kalisza