Podsumowanie „Tygodnia Zdrowia – 2018”

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu odbyło się podsumowanie „Tygodnia Zdrowia – 2018” objętego honorowym patronatem przez prezydenta miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego.

Organizatorem działań przeprowadzonych w dniach 9-13 kwietnia pod hasłem „Z pasją po zdrowie” była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu – Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Współorganizatorami były Straż Miejska Kalisza, Oddział Regionalny Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Partnerzy:
- Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza,
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji
  Zdrowia w Poznaniu,
- Starostwo Powiatowe w Kaliszu,
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu,
- Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu,
- I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu,
- ENERGA MKS KALISZ.

Do uczestnictwa zgłosiło się 15 przedszkoli, 13 szkół podstawowych oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych z miasta Kalisza.

W uroczystym podsumowaniu akcji udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Tomasz Rogoziński, wiceprezydent miasta Kalisza, dyrektorzy i nauczyciele kaliskich szkół, przedstawiciele Starostwa Powiatowego,Stacji Saanitarno-Epidemiologicznej, Policji, Straży Miejskiej Kalisza, PCK, Kuratorium Oświaty. Wszystkich zebranych na podsumowaniu „Tygodnia Zdrowia - 2018” powitała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka Urszula Janczar. Uroczystość wspólnie poprowadziły: Marzena Kujawa, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu, Agnieszka Stępniak, pracownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. Laureatom konkursów zostały rozdane nagrody i dyplomy. Wiceprezydent Kalisza Tomasz Rogoziński wręczył Puchary Prezydenta Miasta Kalisza placówkom, które najaktywniej uczestniczyły w działaniach prowadzonych w ramach „Tygodnia Zdrowia – 2018”. Puchary trafiły do Niepublicznego Przedszkola „Pluszaki” w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

Oprac. Justyna Ratajczyk Zdjęcia: Przedszkole “Pluszaki” / organizatorzy