Urząd Miasta z Kombatanckim Certyfikatem Pamięci

Dziś w ratuszu odbyło się spotkanie delegatów na VII Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo-Wyborczą Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Regionu Kaliskiego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Tomasz Rogoziński oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Janusz Sibiński, Joanna Kempa z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, a także przedstawiciele władz Związku Kombatantów.

– Jest mi niezmiernie miło, że obradujecie państwo w ratuszu. Związek skupia ludzi mocno zasłużonych dla całego kraju i dla lokalnych społeczności. Chylę przed państwem czoła, wyrażam swój podziw i dziękuję za państwa zaangażowanie, poświęcenie i służbę społeczną. To ogromny zaszczyt mieć takich gości w naszych skromnych progach – przywitał zgromadzonych prezydent Grzegorz Sapiński.

Bardzo ważnym punktem spotkania było przekazanie na ręce prezydenta Grzegorza Sapińskiego Kombatanckiego Certyfikatu Pamięci dla Urzędu Miasta Kalisza za pomoc na rzecz kombatantów. Certyfikatami imiennymi za szczególne zasługi dla Związku uhonorowani zostali Janusz Sibiński oraz Maria Prusakiewicz. Wszyscy delegaci otrzymali zaś certyfikaty pamiątkowe.

Tekst i zdjęcia: Justyna Ratajczyk