Budżet Obywatelski – zaczynamy już 5 czerwca!

Już od 5 czerwca możecie zgłaszać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego. Jednak zanim to zrobicie, zapoznajcie się z krótkim informatorem, który przybliży ważne zasady.

Kto może złożyć propozycje zadania?

Każdy mieszkaniec Kalisza.

Jakie zadania można zgłaszać?

W ramach BO można zgłaszać zadania należące do zadań własnych gminy lub powiatu. Zadania mogą mieć charakter ogólnomiejski lub lokalny.

Czy do propozycji zadania trzeba dołączyć listę poparcia?

W przypadku zadań o charakterze ogólnomiejskim należy dołączyć listę poparcia z 20 podpisami mieszkańców Kalisza.

Gdzie złożyć wypełniony formularz?

Osobiście w Wydziale Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kalisza (ul. Kościuszki 1a, pok. 318) lub listownie pod adres: Urząd Miasta Kalisza, Wydział Rozwoju Miasta, ul. Kościuszki 1a, 62-800 Kalisz.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na realizację zadań z BO przeznaczyliśmy 4 887 000,00 zł, w tym na zadania ogólnomiejskie 977 400,00 zł. Pamiętajcie, że wartość zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 488 700,00 zł.

Na realizację zadań lokalnych przeznaczyliśmy 3 909 600,00 zł. Każda jednostka pomocnicza ma odrębną pulę środków.

100 150,00 zł - os. Dobro, Sołectwo Dobrzec, Sołectwo Sulisławice, Sołectwo Sulisławice Kolonia.

140 000,00 zł - os. Chmielnik, os. Majków, os. Ogrody, os. Piskorzewie, os. Piwonice, os. Rajsków, os. Rogatka, os. Rypinek, os. Szczypiorno, os. Winiary, os. Zagorzynek.

179 000,00 zł - os. Asnyka, os. Czaszki, os. Dobrzec P, os. Dobrzec W, os. Kaliniec, os. Korczak, os. Serbinów, os. Śródmieście I, os. Śródmieście II, os. Tyniec, os. Widok.

Poniżej zamieszczamy Regulamin BO, harmonogram, formularz zgłoszenia propozycji zadania oraz oświadczenie woli.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bo.kalisz.pl.