VIII edycja Tygodnia Zdrowia z Trójką

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kaliszu zorganizowała VIII edycję Tygodnia Zdrowia z "Trójką". W ramach wydarzenia uczniowie z ponad dwudziestu placówek biorą udział w konkursach i walczą o Puchar Prezydenta Miasta. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek gościł dzisiaj uczniów przed budynkiem ratusza.

- Cieszę się, że jesteście świadomi jaką wartość niesie za sobą zdrowy tryb życia. Myślę, że dzisiaj, ale też na co dzień możecie być tego przykładem - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Jednym z zadań konkursowych był spacer "Z kijami po zdrowie" oraz zaprezentowanie swojej szkoły. Przed budynkiem ratusza zebrali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego, która otrzymała pierwsze miejsce, na podium znalazły się też Niepubliczna Szkoła Podstawowa Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego "Edukator" oraz Szkoła Podstawowa nr 22 im. Józefa Piłsudskiego w Kaliszu. Uczniowie recytowali wiersze o zdrowiu, głośno powtarzali prozdrowotne hasła, a na zakończenie zatańczyli taniec belgijski.

W walce o puchar Prezydenta Miasta Kalisza zadecyduje liczba uzyskanych punktów ze wszystkich zadań. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 29 października.

Celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego trybu życia, rozwoju fizycznego uczniów oraz wdrażanie zasad sportowej rywalizacji.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta