100-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia imienia Henryka Melcera w Kaliszu świętuje 100-lecie istnienia. Jednym z punktów obchodu jubileuszu było uroczyste spotkanie, podczas którego gratulacje dyrekcji, pracownikom, uczniom i absolwentom placówki złożył m.in. prezydent Krystian Kinastowski.

- Szkoła stwarza uczniom warunki do uzyskania wykształcenia muzycznego, wychowuje na wysokim poziomie, rozwija indywidualne zainteresowania. Gratuluję dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom efektywnej realizacji zadań. O Państwa pracy najlepiej świadczą wyniki uczniów, którzy osiągają wysokie noty w rozmaitych konkursach. Dziękuję za Państwa zaangażowanie. Szkoła Muzyczna z powodzeniem współpracuje z Miastem. Razem dbamy o przyszłość uzdolnionych młodych ludzi. Życzę Państwu sukcesów w pracy dydaktycznej, spełnienia zawodowych i osobistych planów oraz kolejnych wspaniałych osiągnięć - mówił prezydent Krystian Kinastowski.

W uroczystości udział wzięli także: przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Kaliskiego, placówek oświatowych i kulturalnych.

Gości zebranych w auli PSM powitali Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Henryka Melcera w Kaliszu oraz wicedyrektor Liwio Szumała.

Pracownicy szkoły przedstawili prezentację, która przypomniała historię placówki i osiągnięcia uczniów.

Wybitni nauczyciele Szkoły Muzycznej otrzymali odznaczenia z rąk Lidii Skrzyniarz, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie uświetnił koncert absolwentów PSM.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk