39 kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta

Za nami pierwsze spotkanie Zespołu do spraw wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza. Gremium to rozpatruje 39 kandydatur.

Pretendenci do zasiadania w Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza - uczniowie kaliskich szkół ponadpodstawowych i studenci kaliskich uczelni - mogli zgłaszać się do 20 listopada. Łącznie zrobiło to 39 kandydatów. W formularzach zgłoszeniowych musieli wykazać swoją dotychczasową aktywność oraz doświadczenie, a także przedstawić pomysły na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza.

Rada ta liczyć będzie 15 radnych - 13 spośród uczniów szkół ponadpodstawowych i 2 studentów. Na kadencję 2020-2022 zostaną oni wybrani przez Zespół ds. wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza, któremu przewodniczy wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Podczas dzisiejszego, pierwszego posiedzenia zespołu, zgłaszane kandydatury były analizowane i oceniane pod względem formalnym. Kolejne posiedzenia wyłonią radnych Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta