75-lecie Ligi Obrony Kraju

Liga Obrony Kraju świętuje 75-lecie istnienia.

Uroczystość odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza. Na wstępie wystąpili uczniowie z Technikum Budowy Fortepianów. Następnie zebrani wysłuchali wykładu o historycznym i współczesnym obliczu Rejonowej Organizacji LOK w Kaliszu.

Przedstawicielom LOK życzenia oraz gratulacje złożył m.in. prezydent Krystian Kinastowski.

- Przez dziesiątki lat zajmowali się Państwo m.in. szkoleniem oficerów rezerwy, wykładami dla młodzieży, organizacją zajęć, zawodów strzeleckich, czy rajdów. Wszystko to odbywało się w jednym szlachetnym celu – służbie ojczyzny i jej obronności. Realizowane przez Państwa przedsięwzięcia na stałe wpisały się do kalendarza miejskich imprez. Działalność Ligi Obrony Kraju w Kaliszu wciąż rozszerza się, a Klub gromadzi coraz więcej miłośników. Zawodnicy LOK-u – dzieci i dorośli – uczestniczą w ważnych turniejach strzeleckich w kraju i zagranicą, każdego roku uzyskując punkty dla miasta Kalisza. O wysokim poziomie Klubu świadczą liczne wyróżnienia i odznaczenia państwowe, którymi nagradzani są jego przedstawiciele – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - W Kaliszu i powiecie kaliskim Liga Obrony Kraju odgrywa dominującą rolę w szkoleniu zawodników i rozwoju sportu strzeleckiego. Nie wątpię, patrząc na Państwa działalność – działalność zgranego zespołu działaczy entuzjastów – że LOK wciąż będzie się rozwijał, a sukcesy zawodników będą rozsławiały nasze miasto. Dziś obchodzicie wasze wyjątkowe święto. Przyjmijcie proszę najszczersze gratulacje, życzenia wszelkiej pomyślności i kolejnych wielu lat aktywnej działalności.

Podczas dzisiejszej uroczystości odznaczeni i wyróżnieni zostali zasłużeni działacze LOK. Okolicznościowy medal otrzymał także Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Kaliski oddział Ligi Obrony Kraju Oddział liczy 500 członków zrzeszonych w 10 klubach i kołach.

Tekst: Anna Błaszczyk, fot. Katarzyna Ciupek, Anna Błaszczyk